Кабмін звільнив голову фіскальної служби

31 січня під час свого засідання Кабмін звільнив відстороненого від посади голову державної фіскальної служби Романа Насірова. Про це під час засідання в середу заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Нагадаємо, що на думку слідства, Насиров дав дозвіл на розстрочку податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим завдав шкоди бюджету на 2 мільярди гривень, вважають в спеціалізованій антикорупційної прокуратурі. Також, 17 січня міністр фінансів Олександр Данилюк поставив питання про звільнення Насірова за подвійне громадянство, що було підтверджено Британією. Гройсман тоді відповів, що чекає від Мінфіну офіційного представлення, після чого Насиров буде звільнений з посади. Вже 18 січня Міністерство фінансів направило уряду подання про звільнення Насірова. Насіров, в свою чергу, заявив, що вважає незаконною ініціативу Данилюка щодо його звільнення і подав у ГПУ заяву про вчинення злочину Данилюком.

Весна і літо реформ: створення Антикорупційного суду

Після насиченої осені реформ, українців чекає такі ж весна і літо. З таких слів розпочав засідання Кабміну прем’єр-міністр Володимир Гройсман.  А саме, Гройсман підкреслив що Кабінет міністрів України готовий сприяти створенню Вищого антикорупційного суду. Також Гройсман наголосив на необхідності ліквідації повноважень силових структур щодо розслідування економічних злочинів і створення Служби фінансових розслідувань.

Робота судів у Криму та на окупованому Донбасі буде припинена

Вища рада правосуддя ухвалила рішення припинити роботу судів в анексованому Криму, та низці судів Донецької та Луганської областей «у зв’язку із заходами щодо боротьби з тероризмом у регіоні». Про це йдеться на сайті Судової влади.  «9 січня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання голови Верховного Суду про припинення роботи судів в Автономній Республіці Крим, Донецькій та Луганській областях. Подання внесено у зв’язку із заходами щодо боротьби з тероризмом на територіях, де розташовані суди, та з метою забезпечення належного переведення суддів на постійне місце роботи до інших судів того самого рівня без конкурсу», —  зазначили у відомстві. 25 січня 2018 року Вища рада правосуддя ухвалила припинити роботу місцевих та апеляційних судів. Перелік судів, роботу яких припинено, опублікували на сайті Судової влади.

Справа Януковича: адвокати знову не з’явилися  на засіданні

Судове засідання у справі про держзраду президента-втікача Віктора Януковича перенесли на 7 лютого. Сьогодні на засідання не прибули захисники Віктора Януковича. Суддя зазначив, що судді погоджуються зі стороною обвинувачення стосовно того, що адвокати порушують розумні строки розгляду кримінального провадження. «Також суд враховує щодо даного клопотання про неможливість прибути на судове засідання додано лише один квиток захисника Сердюка. Будь-яких даних, що захисник Федоренко перебуває на лікарняному, Фозекош та Біленко перебувають у відрядженні до даного клопотання суд не надано», — зазначив суддя. Після короткого засідання прокурор Руслан Кравченко не погодився назвати журналістам прізвища свідків, яких планували запросити сьогодні. Нагадаємо, наприкінці 2017 року суд ухвалив рішення щодо допиту низки свідків сторони звинувачення, зокрема президента Петра Порошенка. 11 грудня в Оболонському районному суді допитали Арсена Авакова та Арсенія Яценюка. Після цього було допитано ще кількох свідків з-поміж політиків і військовослужбовців. Нещодавно провели допит голови Верховної Ради Андрія Парубія. Також було допитано заступника керівника департаменту Державного протоколу і церемоніалу Адміністрації президента Дмитра Кушнерука, який у 2014 році обіймав посаду радника постійного представника України в ООН, та екс-голову Ради міністрів Криму Анатолія Могильова. 25 січня допитали голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Декому взагалі байдуже, у кого купувати газ, — одесити

З 2018 року Грузія не буде купувати газ у Росії. Про це заявив Георгій Чіковані, заступник міністра економіки країни, наголосивши, що його країні просто не потрібен російський раз, адже вистачає азербайджанського. А ось з Україною зовсім інша ситуація. В цьому році Нафтогаз України закупить 4-5 млрд кубометрів газу у Росії. Про це раніше оголосив голова правління Нафтогазу Андрій Коболев, посилаючись на рішення Стокгольмського арбітражу, за яким Україна повинна відновити поставки мінімальних об’ємів російського газу. Незважаючи на обіцяні низькі ціни, не всі схвалюють таке рішення.

Безпритульні тварини: захист та допомога від міста

Програма охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин в Одесі, що розрахована на 2016-2021 роки вже протягом двох років займається допомогою в безкоштовній стерилізації котів. Це можливо завдяки співпраці з німецьким союзом захисту тварин. Також програма має на меті закупити автомобілі швидкої допомоги задля покращення допомоги у місті. Департаментом екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради були повністю враховані побажання та пропозиції волонтерських, громадських та суспільних організацій.

Комментарии закрыты