В ОЗХЗ визначили дозу «Новачка», якою отруїли Скрипалів
Для отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері використовувалося від 50 до 100 грамів хімічної речовини. Про це в інтерв’ю The New York Times заявив керівник Організації із заборони хімічної зброї Ахмет Узюмджю. За його словами, така кількість отрути вказує на те, що вона майже напевно була створена для використання в якості зброї, а не для лабораторних досліджень. Частинки речовини, кваліфікованої як «Новачок», були виявлені на дверній ручці будинку Сергія Скрипаля в Солсбері, на лавці, де росіян знайшли в непритомному стані після отруєння, і інших місцях, які вони відвідували в місті. За словами Узюмджю, він вживає необхідних заходів, щоб внести «Новачок» в список хімічної зброї, контрольованої ОЗХЗ. Всі країни, які підписали Конвенцію про заборону хімічної зброї, будуть зобов’язані декларувати запаси цієї отрути, які були вироблені для досліджень або розробки антидоту, а також перевищують 5-10 грамів.
США зупиняє фінансування сирійських «Білих касок», — ЗМІ
Влада США призупинила фінансування діяльності сирійської волонтерської організації «Білі каски». Про це телеканалу CBS повідомили представники організації. Держдепартамент США поки офіційно не повідомляв «Білі каски» про призупинення або припинення фінансової підтримки, однак питання фінансування зараз знаходиться в стадії активного розгляду, зазначає телеканал. Бюджет «Білих касок» на третину складається з надходжень США. Представники організації заявляють, що у них є екстрений план на найближчі пару місяців, але відсутність фінансування в довгостроковій перспективі викликає у них тривогу. Правозахисна організація «Білі каски», також відома як Сирійська громадянська оборона, працює в Сирії з початку громадянської війни в 2011 році. У неї входять понад три тисячі волонтерів. За власними даними, «Білим каскам» вдалося врятувати більше 70 тисяч осіб. «Білі каски» неодноразово виступали в якості джерела відомостей про хімічні атаки в Сирії. Саме вони повідомили про застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума 7 квітня. За даними правозахисників, в результаті цієї атаки, відповідальність за яку покладають на сили Башара Асада, загинули до 70 мирних жителів.
Військові назвали три версії вибухів у Балаклії
Суха трава, вихлопна труба та сонце — саме такі попередні причини вибухів на військових складах в Балаклії Харківської області, де 3 травня знову лунали вибухи. Про це повідомив начальник озброєння ЗСУ полковник Микола Швецов. «Попередньо розглядається декілька причин інциденту. По-перше, загоряння сухої трави на технічній території. По-друге, потрапляння іскри від вихлопної труби пожежного танку. Третя причина – дія сонячних променів на боєприпаси», — розповів військовий. Як проінформувала ДСНС, станом на 11 ранку 4 травня «спостерігається незначне тління 2 окремих осередків. Вибухів боєприпасів не спостерігається»
Суд над Януковичем продовжиться 17 травня
Суд над екс-президентом України Віктором Януковичем у справі про державну зраду продовжиться 17 травня 2018 року. Про це заявив Владислав Дев’ятко, суддя Оболонського районного суду Києва. «Суд оголошує перерву до 10:00 17 травня», — повідомив Дев’ятко. Нагадаємо, що сьогодні 4 травня суд заслухав свідчення колишнього охоронця Віктора Януковича, який розповів про погрози Януковичу. І , як повідомлялось раніше, 17 травня суд над Януковичем заслухає свідчення екс-командувача Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України Станіслава Шуляка.
Політики вимагають від влади реальної боротьби з корупцією
Україна досягла значного прогресу в процесі реформ, однак у сфері боротьби з корупцією вона сповільнила рух . У партії «Розумна сила» вимагають від представників влади перейти від імітації боротьби з корупцією до реальних санкцій щодо нечесних на руку чиновників. У партії вважають, що сьогодні в Україні створено ряд антикорупційних органів, які не здатні працювати системно.
«Одна мелодія на три голоси»: сімейні художні традиції
В трьох залах Будинку вчених відкрилась персональна сімейна виставка «Одна мелодія на три голоси» в художньому проекті «Спадкоємність поколінь». Три автори — три жінки: заслужений майстер народної творчості УССР Нінель Миколаївна Котлярова, заслужені художники України Ольга Котлярова-Прокопенко і Тетяна Бродецька. У кожної свій стиль, свій напрямок, своє бачення оточуючого світу. На виставці, приуроченій до 50-річчя одеської обласної ради миру, можна побачити живопис, графіку, декоративно-прикладне мистецтво, фото та відео-матеріали.