США залишать в Сирії 200 своїх військовослужбовців

Після завершення процесу виведення військ США залишать в Сирії 200 своїх військовослужбовців. Про це повідомила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс після телефонної розмови президентів США Дональда Трампа і Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, під час якої вони обговорили питання, що стосуються в тому числі зон безпеки в Сирії. Також повідомляється, що виконуючий обов’язки міністра оборони США Патрік Шанахан і голова Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США Джозеф Данфорд «на цьому тижні приймуть у Вашингтоні своїх турецьких колег для подальших переговорів». На минулому тижні Шанахан відвідав Європу, де намагався переконати союзників зберігати військову присутність з Сирії після виведення американських військ. У той же час, як повідомила напередодні газета The Washington Post, союзники відхилили це прохання. Франція і Великобританія — єдині країни, крім США, війська яких знаходяться на території Сирії в рамках операції по боротьі з терористичною організацією ІДІЛ на чолі зі Сполученими Штатами. Спільно з США вони навчають курдські Сирійські демократичні сили, а також беруть участь в авіаударах.

Протести по-каталонськи

На демонстраціях в Іспанії  28 осіб отримали травми . Про  це повідомляє МВС Іспанії. Відомо , що серед постраждалих 12 поліцейських. Троє учасників протесту затримані правоохоронцями. Напередодні в Каталонії стартував загальний страйк і серія масштабних протестів на тлі судового процесу над колишніми властями автономії, які домагалися її незалежності від Іспанії. Протестуючі перекривають дороги і вступають в сутички з правоохоронцями. Організаторами протестів стали кілька профспілок робітників і студенти. У заяві вони вимагають поліпшення соціальної політики, включаючи 35-годинний робочий тиждень і більш високу мінімальну заробітну плату. Протести , підігріваються ще й обуренням з приводу судів над тими, хто виступав за незалежність Каталонії майже два роки тому . Влада Каталонії заявила,  що через страйк заблоковані основні транспортні магістралі в Барселоні і півдюжини основних автомагістралей та залізничних шляхів в інших частинах Каталонії. На одному з шосе учасники акції палили шини.

Загроза ІТ-індустрії України

Можлива заборона для бізнесу працевлаштовувати працівників як фізичних осіб-підприємців (ФОП) стане ударом по IТ-індустрії України. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив глава Державної фіскальної служби Роман Насіров. «Я особисто чую від представників асоціацій IT-компаній, що співробітники почали розглядати можливість виїжджати працювати в Мінськ, Білорусь», – зазначив він. Насіров наголосив — IT-індустрія — привід для гордості України, а ті, хто працює в ній як ФОПи «використовують легальний інструмент, що існує в нашому законодавстві». У разі ж змін, бізнес зможе легко їх обійти. Наприклад, за умови, що людина, яка отримує від однієї компанії 75% свого доходу, тепер вважатиметься найманим працівником, компанії почнуть просто створювати дві юридичні особи і замовляти послуги від двох різних юросіб. «Ми хочемо розвивати в Україні IT-індустрію, і треба створити умови, щоб люди хотіли тут працювати, щоб їм було комфортно… З 180 тис. фахівців, які працюють в Україні, більшість оформлені як ФОП. Але в цьому їх суть роботи . Якщо в такій системі їм комфортно розвиватися, треба їх підтримувати, а не нападати і заганяти в глухий кут», – вважає Роман Насіров. Нагадаємо, Мінсоцполітики запропонувало законодавчі зміни, які змусять роботодавців оформлювати надавачів послуг, що працюють на умовах ФОП, як найманих працівників.

Кращі політики — ті, імен котрих не знаєш

Хибне уявлення українців про функції політиків перешкоджає розвитку громадянського суспільства в нашій країні. Про це в інтерв’ю виданню Апостроф заявив політолог Ігор Петренко. За його словами, громадянське суспільство не можна назвати конкурентом, партнером або ворогом влади. «Думаю, що зараз цей статус нейтрально невизначений, адже ми бачимо, що в кризовій ситуації на громадянське суспільство звертають увагу. В принципі, зараз вже більше прислухаються до думки громадських організацій, іноді навіть залучаючи до процесу прийняття рішення », — заявив Петренко. На думку ж  народного депутата Євгенія Мураєва, зараз в Україні до кінця не сформовано справжнє громадянське суспільство і проявляє воно себе тільки один раз в п’ять років на виборах. При цьому  для щасливого життя громадянам країни не обов’язково знати імена політиків

Масштабна пожежа на Рішельєвській

У п’ятницю в Одесі близько п’ятої ранку запалав мансардний поверх у чотириповерховому житловому будинку по вулиці Рішельєвській. Перші пожежні машини приїхали за шість хвилин, але вогонь вже палав на площі у 800 квадратних метрів. Рятувальники відразу приступили до евакуації мешканців  та ліквідації пожежі. З палаючого будинку вогнеборці  вивели 40 людей серед  них 2 дітей . Від ДСНС залучили  15 одиниць пожежно-рятувальної техніки та 75 людей особового складу. На приборкання вогню пішло три години. Відомо також що через загоряння вибухнув газовий балон, який знаходився в одній з квартир. Через це постраждав співробітник ДСНС. У прес-службі ГУНП в Одеській області уточнили, що його госпіталізували із забоями плеча і ребер.  Вибуховою хвилею вибило вікна сусідніх квартир, загалом  постраждали 13 квартир, 11 з яких залило водою.  Співробітники КП «ЖКС« Порто-Франківський » обстежують житлові та нежитлові приміщення будинку, щоб виявити і уточнити збиток. «Відомо, що більшу частину квартир власники здавали. З проханням про відселення поки ніхто не звертався », — повідомили в мерії.

Боротьба з незаконними ігорними закладами

Сьогодні в Одесі важко знайти квартал, в якому б не розташовувався хоча б один ЛОТО маркет. За останні кілька років фасади будівель почали прикрашати яскраві сяючі вивіски, що пропонують виграти шалену суму чи автомобіль. Щоправда, історій про людей, яким це дійсно вдається, майже ніхто не чув. Як і історій, коли б ці ігорні точки вдалося закрити.

 

 

Комментарии закрыты