Термін досудового розслідування у справі про вбивство Гандзюк продовжено до 3 липня

Термін досудового розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк продовжено до 3 липня 2019 року. Відповідне рішення ухвалив Шевченківський районний суд Києва, повідомив адвокат Масі Найем на своїй сторінці у Фейсбук. Він нагадав, що генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що замовників вбивства Катерини Гандзюк він назве до кінця виборів. » Як він це хоче зробити при незакінченому досудовому розслідуванні — невідомо. Якщо казати про законність таких заяв», — написав Масі Найєм. Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство встановило всіх замовників та організаторів вбивства Катерини Гандзюк. У тому числі Шевченківський райсуд столиці заарештував голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера до 3 березня з правом внесення майже 2,5 млн гривень застави. 15 лютого Мангер вийшов під заставу.

Не цукрові, не розтанемо. Аваков обіцяє жорстко реагувати на порушення щодо виборів

Попри атаки і дискредитацію поліція буде продовжувати боротися з порушеннями виборчого законодавства. Про це заявив міністр внутршніх справ Арсен Аваков, передає прес-служба відомства. Він зазначив, що з початку виборчого процесу поліція зареєструвала 1741 повідомлення про порушення. Здебільшого, зазначені факти пов’язані з незаконною агітацією – 1102 випадки, підкупом виборців – 130, пошкодженням майна – 30 і хуліганством – 27 звернень. Загалом за вказаними фактами відкрито 77 кримінальних проваджень. «Комусь може не подобатись активність поліції у припиненні порушень на виборах. Нас намагаються атакувати та дискредитувати. Не цукрові, не розтанемо», — сказав Арсен Аваков.

Тимошенко спростувала причетність однопартійців до «виборчої піраміди»

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко спростувала причетність її однопартійців до створення «виборчої піраміди» для підкупу виборців. «Наша команда за всі часи виборів ніколи в житті не підкуповувала виборців і ніколи цим займатися не буде», — заявила Тимошенко в ході прес-конференції. І пообіцяла подати до суду за образу її однопартійців.  Нагадаємо, 21 лютого заступник голови СБУ Віктор Кононенко повідомив, що працівники СБУ викрили організаторів «виборчої піраміди», яка  мала б забезпечити голосування 680 тисяч осіб за одного з кандидатів у Президенти, до якої входили навіть нардепи. У ЗМІ з’явилась інформація, що мова йде про представників «Батьківщини», хоча в СБУ імен не назвали.

Загроза ІТ-індустрії України

Можлива заборона для бізнесу працевлаштовувати працівників як фізичних осіб-підприємців (ФОП) стане ударом по IТ-індустрії України. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив глава Державної фіскальної служби Роман Насіров. «Я особисто чую від представників асоціацій IT-компаній, що співробітники почали розглядати можливість виїжджати працювати в Мінськ, Білорусь», – зазначив він. Насіров наголосив — IT-індустрія — привід для гордості України, а ті, хто працює в ній як ФОПи «використовують легальний інструмент, що існує в нашому законодавстві». У разі ж змін, бізнес зможе легко їх обійти. Наприклад, за умови, що людина, яка отримує від однієї компанії 75% свого доходу, тепер вважатиметься найманим працівником, компанії почнуть просто створювати дві юридичні особи і замовляти послуги від двох різних юросіб. «Ми хочемо розвивати в Україні IT-індустрію, і треба створити умови, щоб люди хотіли тут працювати, щоб їм було комфортно… З 180 тис. фахівців, які працюють в Україні, більшість оформлені як ФОП. Але в цьому їх суть роботи . Якщо в такій системі їм комфортно розвиватися, треба їх підтримувати, а не нападати і заганяти в глухий кут», – вважає Роман Насіров. Нагадаємо, Мінсоцполітики запропонувало законодавчі зміни, які змусять роботодавців оформлювати надавачів послуг, що працюють на умовах ФОП, як найманих працівників.

Кращі політики — ті, імен котрих не знаєш

Хибне уявлення українців про функції політиків перешкоджає розвитку громадянського суспільства в нашій країні. Про це в інтерв’ю виданню Апостроф заявив політолог Ігор Петренко. За його словами, громадянське суспільство не можна назвати конкурентом, партнером або ворогом влади. «Думаю, що зараз цей статус нейтрально невизначений, адже ми бачимо, що в кризовій ситуації на громадянське суспільство звертають увагу. В принципі, зараз вже більше прислухаються до думки громадських організацій, іноді навіть залучаючи до процесу прийняття рішення », — заявив Петренко. На думку ж  народного депутата Євгенія Мураєва, зараз в Україні до кінця не сформовано справжнє громадянське суспільство і проявляє воно себе тільки один раз в п’ять років на виборах. При цьому  для щасливого життя громадянам країни не обов’язково знати імена політиків

Масштабна пожежа на Рішельєвській

У п’ятницю в Одесі близько п’ятої ранку запалав мансардний поверх у чотириповерховому житловому будинку по вулиці Рішельєвській. Перші пожежні машини приїхали за шість хвилин, але вогонь вже палав на площі у 800 квадратних метрів. Рятувальники відразу приступили до евакуації мешканців  та ліквідації пожежі. З палаючого будинку вогнеборці  вивели 40 людей серед  них 2 дітей . Від ДСНС залучили  15 одиниць пожежно-рятувальної техніки та 75 людей особового складу. На приборкання вогню пішло три години. Відомо також що через загоряння вибухнув газовий балон, який знаходився в одній з квартир. Через це постраждав співробітник ДСНС. У прес-службі ГУНП в Одеській області уточнили, що його госпіталізували із забоями плеча і ребер.  Вибуховою хвилею вибило вікна сусідніх квартир, загалом  постраждали 13 квартир, 11 з яких залило водою.  Співробітники КП «ЖКС« Порто-Франківський » обстежують житлові та нежитлові приміщення будинку, щоб виявити і уточнити збиток. «Відомо, що більшу частину квартир власники здавали. З проханням про відселення поки ніхто не звертався », — повідомили в мерії.

Боротьба з незаконними ігорними закладами

Сьогодні в Одесі важко знайти квартал, в якому б не розташовувався хоча б один ЛОТО маркет. За останні кілька років фасади будівель почали прикрашати яскраві сяючі вивіски, що пропонують виграти шалену суму чи автомобіль. Щоправда, історій про людей, яким це дійсно вдається, майже ніхто не чув. Як і історій, коли б ці ігорні точки вдалося закрити.

 

Комментарии закрыты