Перший робочий день нового парламенту тривав понад 16 годин

Верховна Рада 9-го скликання у ніч проти 30-го серпня завершила перше засідання. Спікер парламенту Дмитро Разумков оголосив про завершення роботи та закриття першої сесії Ради о 2-й:10 ночі. Таким чином, робочий день парламенту тривав понад 16 годин. Наступного разу депутати зберуться у вівторок, 3-го вересня. Цього дня розпочнеться друга сесія, яка триватиме до 24-го січня наступного року. Зазначимо, що 29-го серпня відбулося перше засідання новообраної Верховної Ради. Протягом цього робочого дня парламентарі обіцяли розглянути та ухвалити до 100 законопроектів.

Про постанову про зняття недоторканості

Народні депутати  під час першого засідання Верховної Ради 9-го скликання проголосували за постанову про попереднє схвалення закону про зняття недоторканості. Законопроект №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) було визначено пріоритетним на засіданні. Зазначимо, що зняттям недоторканності зайнялася ще Рада минулого скликання, однак проект закону №7203 відправили на доопрацювання і він так і не був проголосований. Після президентських виборів 2019-го року законопроект було визначено як невідкладний та винесено на розгляд на першому ж засіданні.

Олексій Гончарук — наймолодший прем’єр

Наймолодший прем’єр в історії України. Верховна Рада проголосувала за призначення прем’єр-міністром України Олексія Гончарука. Його кандидатуру подав Президент України Володимир Зеленський. Підтримали її 290 народних депутатів.

Президент пригрозив Раді розпуском

Під час першого засідання Верховної Ради Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що тепер країна зможе вийти на дорогу змін та втілювати реальні реформи. Окрім цього, гарант Конституції також нагадав новоспеченим нардепам, чим може завершитися бездіяльність головного законодавчого органу держави.

100 днів Володимира Зеленського

Володимир Зеленський напередодні відзначив 100 днів на посту Президента. І поки що його найбільший успіх полягає в тому, що він зумів не просто не втратити довіри українців, а й повністю оновити Верховну Раду, яка  вже розпочала свою роботу — так, зокрема, вважають одесити.

Комментарии закрыты