Vivat academia! Віват, Одеська національна академія харчових технологій! 20 жовтня відомий ВНЗ України відзначив своє 115-річчя. Ранок цього дня в ОНАХТ почався з урочистого підняття 4-х прапорів: України, рідного міста Одеси, Одеської національної академії харчових технологій та Асоціації Європейських Університетів, до якої входить одеський ВНЗ. А далі почалась насичена програма урочистостей до Дня народження.

20 жовтня 2017 року Одеська національна академія харчових технологій приймала вітання зі своїм 115-річчям. На День народження у ВНЗ зібрались і викладачі, і численні почесні гості, серед яких багато колишніх випускників, а зараз відомих представників промисловості, бізнесу, науки, політики. У 1902 році в Одесі, яка була найважливішим центром перевалки зерна на експорт, відкрилась знаменита Одеська школа мукомелів. Тоді навчальний заклад готував тільки за двома спеціальностями — технологів зерна та механіків. Зараз ОНАХТ здійснює професійну підготовку фахівців за 42 спеціальностями. «Увесь час ми йшли шляхом інновацій, продовжуючи славні традиції Одеської школи мукомелів», — відзначив на брифінгу ректор ОНАХТ Богдан Єгоров.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ, д.т.н., проф.
За цих 115 років випущено більше 100 000 (!) інженерних кадрів. Це не одно покоління інженерів, механіків, технологів, айтішників, економістів, менеджерів, екологів, товарознавців і так далі. В основу нашого розвитку було покладене саме головне — це нерозривний зв’язок з промисловістю. Часи змінюються, але незмінним є одне: якщо є зв’язок з промисловістю — є майбутнє у такого вищого навчального закладу.

В Одеської національної академії харчових технологій є славетне минуле і багатообіцяюче майбутнє. Бо в сучасності ОНАХТ є лідером. В складі ВНЗ 4 інститути, 11 факультетів. Це 36 модернізованих лабораторій. Це 16 наукових шкіл. Це розроблені освітні програми на основі нової філософії у підготовці кадрів, яка враховує сьогоднішню глобалізацію. Наприклад, як розповів ректор, в ОНАХТ вже не просто факультет зерна, а факультет зерна і зернового бізнесу. ВНЗ наслідує досвід передових університетів світу. «Ми весь час робимо кроки вперед й виходимо з зони комфорту. У нас інше, комфорт драйву», — підкреслив Єгоров.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ, д.т.н., проф.
Якщо 10 років тому відсоток працевлаштованих був 70% всього, а за фахом тільки 36%, то сьогодні 98% студентів бюджетної форми навчання були працевлаштовані минулого року. За фахом із всіх працевлаштованих — 77%. 

Власними науковими, викладацькими, творчими силами ОНАХТ вирішує багато питань. Але, коли потрібно, своєчасну допомогу надають і ті, для кого навчання в академії в житті в минулому, але сама Одеська національна академія харчових технологій у серці назавжди. Тому у День 115-ої річниці з дня заснування в Одеській національній академії харчових технологій відкрилась почесна галерея з назвою «Наші меценати і спонсори».

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ, д.т.н., проф.
Самим першим нашім меценатом був і залишається Григорій Вейнштейн. Ось його табличка, це підприємство «Вейнштейн і сини». На їх кошти були побудовані перші навчальні корпуси.

У галереї пошани ОНАХТ й відомі сучасні підприємства, такі як «Миронівський хлібопродукт»,  «Нібулон», «Шабо», «КРІО Інжиніринг», «Одескабель»,  «Аккерман-зернопродукт», «Оліс» та інші. Завдяки їм осучаснена величезна науково-технічна бібліотека, у лабораторіях модернове приладдя, студенти практикуються у цехах на передових потужностях.

Сергій ГРИНЕВЕЦЬКИЙ, голова Наглядової ради ОНАХТ
Я дуже радий, що сьогодні ми можемо привітати меценатів і спонсорів, які розуміють, що без науки, без освіти в XXI столітті конкурентними бути неможливо.  

І далі урочистості з нагоди Дня народження перейшли у вручення нагород і подарунків. Навіть «Укрпошта» до цієї дати ВНЗ випустила ювілейну марку ОНАХТ і саме 20 жовтня в присутності вченої ради та почесних гостей її офіційно погасила.

Нагороди від Південного наукового центру НАН України, від Ради ректорів ВНЗ Одеського регіону, від департаменту освіти та науки і департаменту агропромислового розвитку Одеської облдержадміністрації у цей день отримали кращі викладачі ОНАХТ.

Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ, д.т.н., проф.
Дорогі друзі, студенти і викладачі! Всі, хто не розучився мріяти і працювати і хоче змінити життя в нашій країні на краще — Одеська національна академія харчових технологій надає можливість реалізувати будь який сміливий задум! 

Отже 115 — це не похилий вік, а час наукової юності і непередбачуваної молодості!

Комментарии закрыты