Одеська кіностудія урочисто відзначила 80-й день народження легендарного актора, поета, барда Володимира Семеновича Висоцького, чия творчісь пов’язана з діяльністю нашої кінофабрики. За 15 років плідної співпраці Висоцький знявся в Одесі в фільмах «Вертикаль», «Короткі зустрічі», «Білий вибух», «Небезпечні гастролі» та «Місто зустрічі змінити неможна». Всі ці картини демонструються в рамках тижня кіно, присвяченого ювілею видатного артиста. Крім того, саме 25 січня, в день народження Володимира Висоцького відвідувачів чекала низка приємних сюрпризів. Подробиці — в сюжеті.
Улюблений декількома поколіннями актор, поет, бард Володимир Висоцький брав участь в п’яти кінострічках, знятих на Одеській кіностудії: «Вертикаль», «Короткі зустрічі», «Білий вибух», «Небезпечні гастролі» та «Місто зустрічі змінити неможна». Він працював з таким режисерами як Станіслав Говорухін, Георгій Юнгвальд-Хількевіч, Кіра Муратова. Ювілею від дня народження славетного актора Одеська кіностудія підготувала ряд культурних та мистецьких заходів.
Андрій Осипов, голова правління ЧАО «Одеська кіностудія»
Володимир Висоцький – це славна сторінка в житті кіностудії. Це важлива для нас подія. 5 фільмів. Субота неділя- «Місто зустрічі змінити неможна». Висоцький дуже любив Одесу. І від тепер на кіностудії зявиться і місто , на якому він любив відпочивати після зьомок
Одже 22 січня кіностудія відкрила тиждень ретроспективного показу п’яти фільмів з Висоцьким. А в холі стараннями творчої групи колективу розміщена унікальна експозиція. Один з її авторів, художник – постановник кіностудіі Володимир Євсиков провів колосальну підготовчу роботу: прочитав книжки, написані про Висоцького, переглянув кіноархиви Одеської кіностудії, зібрав велику кількість різних матеріалів, які відображають багатогранний талант артиста.
Володимир Євсиков, художник-постановник
было принято решение подать его как поэта, а не актера. Потому что всю свою жизнь он позиционировал себя как поєта,который не до конца был обласкан властью
Великі стенди з чорно-білими світлинами Володимира Висоцького доповнює стаття Роберта Рождественського, написана одразу після кончини артиста. Всі колони, стіни вестибулю прикрашені в більшості ліричними віршами, які були написані для картин, відзнятих в Одесі. Інші стенди демонструють історію чотирьох десятиліть країни, в якій жив і творив Висоцький і які вплинули на його долю. На одеській кіностудії є меморіальна дошка і пам’ятник Володимиру Висоцькому, де сьогодні в день народження можна було не тільки покласти квіти, а й послухати його пісні.
25 січня, саме в день народження Володимира Висоцького на кіностудії відбулись урочистості. В Музеї кіно відкрилась нова експозиція, присвяченої фільму Юнгвальда-Хількевіча «Небезпечні гастролі». До речі, музей, що знаходиться в 5-му павільйоні кіностудії, побудований таким чином, що в кожній кімнаті, відвідувач ніби потрапляє на знімальний майданчик улюбленого фільму. Там стоять камери, рельси, висять фотографії, багато знімального обладнання, оригінальний реквізит. Отже відтепер таких подорожей в кіно стало 7 , і дві з них — це фільми за участю Володимира Висоцького. Поруч з музеєм кіно відкрився туристичний об’єкт – «лавочка Висоцького» — та сама лавочка, на якій в перервах між зйомками любили відпочивати всі учасники кіно процесу.
Максим Мієнко, директор з маркетингу Одеської кіностудії
Єто лавочка, на которой побівали десятки таланливих режиссеров, операторов,актеров. Она хранит много творческих секретов. На ней побівал и Висоцкий.
В залі кіностудії пройшов творчий вечір, вечір спогадів людей, яким довелося працювати разом з актором. У виконанні відомих одеських бардів і музикантів присутні почули улюблені пісні Володимира Висоцького. Завершився вечір показом картини «Небезпечні гастролі». Поціновувачів творчості геніального артиста в суботу та неділю ще чекає перегляд кінострічки «Місто зустрічі змінити неможна».