Бандура — музичний символ України. Цей стародавній український інструмент, який вже давно став справжньою візитівкою нашої країни, сьогодні заграв новими — трендовими, модними, сучасними барвами. В підтвердження цьому з 21 по 23 червня на базі Одеської обласної філармонії відбувся VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс юних бандуристів «Чарівна бандура». Про традиції та душу українського народу, далі в сюжеті.

23 червня у стінах Одеської філармонії пройшло нагородження переможців фестивалю-конкурсу «Чарівна бандура».  Конкурс був започаткований у 2011 році Міжобласною Громадською Організацією «Чорноморський округ козацтво Запорозьке».

Більш ніж 100 учасників з різних регіонів України – солісти, ансамблі – брали участь в конкурсах у номінаціях: бандурист-інструменталіст, бандурист-співак, ансамблі малих форм, ансамблі великих форм. Традиційно активну участь у конкурсі беруть колективи і солісти Одеси.

 Оксана Долгіх, директор конкурсу «Чарівна бандура»

Чарівна бандура уже известный конкур в Украине и вообще его даже за рубежом знают , мы дружим с зарубежными бандуристами, которые культура нашу украинскую поддерживают Мета конкурса- это популяризация инструмента, это наша гордость , наш национальный инструмент и достаточно тяжелый инструмент не только , не с точки зрения цены, , он дорогой в работе.

Сергій Шпак, організатор конкурсу «Чарівна бандура»

Він був запропонований нашою громадською організацією 7 років тому , починався він з 23 учасників які були з Одеси , a тепер він уже має всеукраїнський статус і на нього приїжджають, цього року близько 100 виконавців , a в кращі роки було близько 200 виконавців. Тобто він оди з найбільших конкурсів юних бандуристів в Україні.

Захід відбувся під патронатом Управління культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської області, Департаменту культури та туризму Одеської міської ради, Міжобласної Громадської Організації «Чорноморський округ «Козацтво Запорозьке». До складу журі конкурсу входили видатні діячі сучасного бандурного мистецтва – заслужені артисти, діячі культури і мистецтв України, кандидати мистецтвознавства, кращі викладачі вищих та середніх музичних навчальних закладів.

 Любов Манзюк, член журі конкурсу «Чарівна бандура»

Дуже велика кількість учасників — це завжди тішить, що наше мистецтво розвивається , що воно має такі основи естетичні і музичні, і філософські, це таке ..бандуристи- це носії морально- філософської основи українського народу. Не даремно. як бандура, значить це вже щось українське, поруч з українською народною піснею. В репертуарі виконавців звучала музика дуже різна. Від народної історичної пісні , жанрової народної пісні до сучасних джазових. Дівчинка з Волині співала просто шикарний джаз з бандурою.

У конкурсі брали участь учні початкових мистецьких навчальних закладів, середніх спеціалізованих музичних шкіл, кобзарських шкіл і студій, студенти I-II курсів музичних коледжів та училищ. Вікова категорія учасників від 5 до 18 років.

Яна Мельничук, переможниця конкурсу  «Чарівна бандура»

Я займаюся бандурою вже 7 років і вона мені дуже сильно сподобалася, тому що , вона дуже цікава, так я прийшла маленька і було дуже багато струн на ній і вона мені дуже сподобалася, зацікавила мене.

Яна Вірастюк, учасниця конкурсу  «Чарівна бандура»

Бандура- це дуже душевний інструмент, вона тебе відчуває з зовні і в середині тебе. вона знає як ті до неї ставишся, хочеш ти грати на ній в цей момент, чи не хочеш , вона може засмутитися в цей момент коли ти там на ній щось бринькаєш.

Іван Ковальов, учасник конкурсу  «Чарівна бандура»

Что можно сказать, бандура- это моя жизнь , я уже давно играю на инструменте и не мог бы представить себя не зная этого инструмента. Бандура — это мое все.

Комментарии закрыты