В Золотій залі літературного музею вперше в історії фестивалю  «Оксамитовий сезон в Одеській опері» відбулись «Зустрічі в театральній вітальні». Провідні українські музикознавці  і музичні критики обговорювали досить важливі питання функціонування сучасного музичного театру.  Завершились «Зустрічі в театральній вітальні» концертом фортепіанної музики за участі київського піаніста Євгена Громова.

4-й фестиваль мистецтв Оксамитовий сезон в Одеській опері набирає вагу, насичує програму новими складовими. Цього року було вирішено вперше відкрити Зустрічі в театральній вітальні. Це спроба поговорити, що є світовий простір, світова імперія опери, як вписується Україна в ці процеси. До розмови були запрошені провідні фахівці в області музичного театру.

Надія Бабіч, гендиректор оперного театру (м. Одеса)

 хотелось бы, чтобы обсудив те насущные проблемы развития, существования музыкальных театров, мы сделали выводы и почерпнули опыт , существующий в мире. Те люди, которые приглашены для участия, посвятили всю жизнь изучению музыкальных театров и не только Украины..

Марина Черкащина-Губаренко – музичний критик, доктор мистецтвознавства, автор величезного дослідження «Оперне мистецтво України», де відстежуються всі тенденції, історія розвитку українського оперного мистецтва.  Вона постійний учасник різних міжнародних фестивалів. А також активно стежить за роботою нашого оперного театру.

Марина Черкашина-Губаренко,  музичний критик (м. Київ)

 зараз цікаво театр працює.  Є що подивитись. Є свої надбання в галузі репертуару.говоний диригент Самоїле-видатний музикант. Всі мої враження від театру абсолютно позитивні.

Ідея зібрати видатних музичних критиків України, які пишуть про музичні театри, включені до світового контексту, народилась у одеської опери давно.  Необхідність обговорити то, що зараз відбувається в цій газулі, які тенденції музичної критики в Україні і за кордоном. Цій темі був присвячений виступ музичного критика з Києва Ганни Ставиченко.

Анна Ставиченко, музичний критик (м. Київ)

по сути музыкальной критикой в нашей стране занимаются энтузиасты. Вкладывают все свои ресурсы. Поддержка практически отсутствует

в принципе на западе говорят, что критика там умерла или в процессе умирания. Потому что очень мало объективности. Очень много статей, которые обслуживают интересы концертных агенств, конкретных звезд. Критика- этих звезд и создает
Ірина Драч, доктор мистецтвознавства (м. Харків)
я хотела бы обсудить проблему- осмысление музыкальной сцены как пространства диалога. Пространство социального ди я была на балете Судьбы. Спектакль живет, менЯется. и сцена , и публика жили одной жизнью. Та искренность, о которой говорил Сергей Кон,пришла к публике. Это самое дорогое.

 Ольга Стельмашевська, журналіст, організатор фестивалів (м. Київ)
зараз своїм досвідом поділимось, пов’язаним з організацією фестивалів, просування бренду укр. Оперних театрів с приводу просування реклами, наближення до глядача, про внутрішній туризм

Теми, які піднімалися на зустрічі, за думкою організаторів, дуже цікаві для всіх учасників обговорення, і на сам перед для одеського оперного театру, який в своєму розвитку не стоїть на місті, завжди намагається знайти нові сучасні форми взаємодії глядача і театру.

 

Комментарии закрыты