Напередодні Східного Нового року музей західного та східного мистецтва  відкрив виставку японського мистецтва «Повернення самурая». Це відлуння недавньої виставки в київському Мистецькому арсеналі. До 11 березня експонати з цієї колекції доступні і одеській публіці. В Чорній залі музею з творами японських художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва вже познайомилась наша знімальна група.

Минулий 2017 рік був оголошений роком Японії в Україні. В музеях нашої країни і зокрема в Одеському Музеї західного та східного мистецтва відбулося чимало різноманітних культурних заходів, які завершились відкриттям в столиці в Мистецькому Арсеналі масштабної виставки з фондів нашого музею « Японія: уявний путівник».

  Олександр Вазилов, куратор виставки

 долгое время вели переговорі с музеем. Куратор из Арсенала посетила наш музей Были отобраны самые интересные экспонаты, которын совершили путешествие в Киев. Надо отметить, что для этого была сделана реставрация свитка 19 века Самурай , переплывающий реку

Після успіху в Києві експонати з колекції повернулися до Одеси. Тому виставка, яка відкрилась в Чорній залі музею, і має назву «Повернення самурая».

Ігор Пороник, директор музею

 эта выставка подтверждение того, что стараемся делать музейные выставки. 10-15 процентов на выставке, остальные работы в фондах. Поэтому мы пытаемя такими выставками знакомить с предметами, которые люди не видят 10-12-30 лет

ЗК: мистецтва і дає унікальну можливість познайомити одеситів з творами японських художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

 Олександр Вазилов, куратор виставки

уникальность єтой віставки в том, что впервіе в одном зале представлені все п’ять серий гравюр, которіе включені в альбом кселографии. Раньше мі долали . но такая возможно представилась только сейчас

Отже близько 50 ксилографій укійо-е (картини швидкоплинного світу) 19-го століття з п’яти різних серій демонструють варіативність і різноманітність художніх підходів, як у виборі сюжету, так і у виборі мальовничих та композиційних прийомів.. Також на виставці експонуються фаянсові вази 19 століття знаменитих японських майстерень Сацума, прикрашених яскравими розписами і позолотою. На контрасті з цими розкішними виробами в експозиції можна буде побачити і традиційну японську кераміку 20-го століття, виконану за принципом «вабі-сабі», тобто «скромна простота».   Близько 70 експонатів, більшість з них в музеї демонструються вперше. Завершив офіційну частину відкриття виставки «Повернення самурая» перформанс лабораторії «Пандора» з життя жінки-воїна.

 

 

Комментарии закрыты