Сигал! Сигал! Сигал! Сигал!
Феликс Владимирович, выйдете по-хорошему на улицу, бо мы сейчас поднимемся все туда. Вы знаете, что нас не остановить.
Повернути три тисячі гектарів землі народу. За цим 28 березня громада села Щербанка приїхала на сесію Роздільнянської районної ради. Люди кажуть: землю, за протиправним погодженням голови сільської ради, у 2016-ому році передали двом організаціям інвалідів — представників яких, щоправда, ніхто так і не бачив. Голова сільської ради зізнається: це було помилкою; але жителі села впевнені: це навмисні земельні махінації.
Лариса Товпинець, голова сільської ради с. Щербанка
Конечно, случились инвалиды, да, ошибка. Не знала, хто це, що це. Но була попытка хоть як-то изменить ситуацию в селе. Хоть як-то изменить, привлечь внимание.
Алевтина Марар, депутат сільської ради с. Щербанка
И вот с этого времени, когда мы узнали где-то примерно в сентябре прошлого года, что Лариса Евгеньевна, не взирая на то, что есть депутаты, с которыми могла посоветоваться, отдала эту землю. Почему вот и обурился этот народ.
Микола Біляков, голова ініціативної групи с. Щербанка
Всем известно уже и мы так прекрасно видим и понимаем, что тут реально злочинна — преступная группировка. В которую входит депутат областного совета Финик Владислав Васильевич, прежде всего — самый первый в этой всей схеме — получается наш голова, Щербанского сельского совета Товпинец Лариса Евгеньевна, которая подписала погодження на подарок этой земли инвалидным организациям. И немалую роль в этой всей схеме коррупционной тот же самый господин Сигал Феликс Владимирович, глава администрации Раздельнянского района.
Поки що на три тисячі гектарів землі, на які жителі села стільки років намагались отримати пай, наклали арешт. Але залишається незрозумілим, що буде далі. Після безрезультатних звернень до всіх можливих інстанцій, громада Щербанки зрозуміла: добитись чогось можна лише власними силами. Для цього і прийшли в районну раду.
Алевтина Марар, депутат сільської ради с. Щербанка
Почему люди поднялись. Потому что почти тридцать лет мы занимаемся тем, что мы просим, умоляем, ходим по инстанциям — чтоб нам дали землю. Дали ту землю, на которой работали наши деды, наши прадеды, наши родители. Наши родители по 43 года проработали на этой земле — и не имеют ни кусочка.
Микола Біляков, голова ініціативної групи с. Щербанка
Обращались к губернатору. С письмами обращались и в Кабинет министров, и в Администрацию Президента Украины; в СБУ, в Антикоррупционный комитет. Отовсюду мы получили стандартные заготовленные домашние отписки. Но когда мы начали принимать всей громадой активно участие и стали ездить на всяческого рода встречи и акции — то нас стали немножко слышать.
В раді жителів Щербанки вислухали, хоча підтримку висловили не всі депутати: дехто звинувачував громаду у спробі зриву сесії. Але більшість все ж таки виступила за необхідність вирішення нагальної проблеми навколо землі села і затвердила висунуту пропозицію голови районної ради — до речі, того самого, якого підозрюють у причетності до земельної махінації.
Я прошу вас внести обращение в Администрацию Президента, в Кабинет министров, подготовленное мною — касательно урегулирования вопроса о землепользовании на территории Щербанской сельской рады, прошу поддержать.
Щоправда в чергові обіцянки місцевої влади жителі Щербанки вже не вірять — навчені гірким досвідом, вони розраховують лише на власні сили. Після візиту громади до обласного прокурора створено слідчу групу щодо цієї справи, і це не останній результат, якого прагнуть досягнути жителі Щербанки — села, яке позбавили трьох тисяч гектарів землі.