Три міністри транспорту та зв’язку, стільки ж начальників Миколаївського морського торгівельного порту та чотири роки знадобилось для того щоб збудувати один холодильний комплекс. Довгоочікуване відкриття відбулось нещодавно в присутності теперішнього міністра Йосипа Вінського.
Холодильний термінал працюватиме у режимі митно-ліцензійного складу, для транзитних вантажів так і товарів внутрішнього вжитку. Відвідав міністр й місце звідки планують розпочати будівництво мосту через Південно-Бугський лиман, який повинен стати частиною Миколаївської окружної дороги. Цей проект на відміну від холодильного терміналу лежить на міністерських полицях вже шість років.
Необхідність будівництва мосту через лиман розумієш, коли мимоволі стаєш учасником руху великої колони вантажних автомобілів, що простягнулися по всій довжині об’їзної Миколаївської дороги. Міст, як частина ще однієї об’їзної траси, міг би вирішити цю проблему раз і на завжди. Цей проект існує вже 6 років, одначе за його реалізацію ще ніхто не брався. За самими скромними підрахунками на будівництво потрібно 400 млн гривень капітальних залучень — і це якщо не враховувати витрати на саму дорогу, що веде до мосту. Одначе теперішній міністр транспорту та зв’язку Йосип Вінський, ледве побачивши проект, пообіцяв що згодом з’явиться розпорядження уряду про будівництво мосту.
Пошук інвестицій не займе багато часу, впевнений міністр — гроші дадуть японці. Місцеві мешканці вже його так і кличуть «японським». Але поки гарантій ніхто не давав, тому назва може змінитися. Щоб не відбулось Йосип Вінський пообіцяв зробити в цьому році значно більше, аніж було зроблено за всі шість попередніх років.
За пересування мостом грошей не вимагатимуть, але платити водії за словами Йосипа Вінського будуть більше. Міністр наполягає на підвищені ставки акцизу на бензин, оскільки, за його словами існуючі, не покривають навіть мінімальні затрати на ремонт та будівництво вітчизняних доріг.
«Все будут платить за проезд, — каже він, — только не напрямую, а как положено — через отчисление ставки акциза на бензин, ПДВ на бензин, и так далее».
Одначе головним було не обіцянки міністра, щодо бензинового акцизу, а відкриття холодильного комплексу. На його будівництво пішло 4 роки й 12 млн. доларів. В цьому проекті частка інвестицій була розподілена в рівних долях між норвезькими та українськими компаніями. Зацікавленість норвежців у цьому проекті зрозуміти не важко – для них Україна третій за об’ємом ринок збуту риби та морепродуктів. Комплекс розрахований на 12 тисяч тон продукції, очікуваний обсяг перевалки вантажів – 120 тисяч тон на рік. Термінал з самого початку був запланований як митний, щоб забезпечити рух вантажів транзитом до інших країн. До 17 липня, за словами Йосипа Вінського не повинно залишитися жодної компанії, що працюють на умовах спільної виробничої діяльності. І це стосується не лише миколаївського, а всіх портів України, заявив міністр. Виконуючи урядові настанови, нове керівництво порту вже переоформило більшу частину угод про СПД на орендні. На думку начальника Миколаївського порту Василя Капацини, це єдина можливість заставити бізнес нести відповідальність перед державними підприємствами.
На завершення Иосип Вінський пообіцяв домогтися від влади Миколаєва рішення про передачу порту ще десяти гектарів землі. Крім цього він вирішив зайнятися розширенням акваторії порту, реконструкцією та електрифікацією миколаївської залізної дороги, а також перебудови вокзалу.

Комментарии закрыты