Нещодавно одеситам презентували клуб ретро–естради. Названий на честь відомого артиста одесита Валерія Ободзинського, він розпочав перший проект під назвою «Сто років одеської естради».
Перша акція включає цикл творчих вечорів, присвячених майстрам естрадного мистецтва Одеси. Коли з’явились справжні естрадні виконавці в Одесі і де сучасні естрадні зірки?
Перші естрадні театри в Одесі з’явились у 1909 році, вважають засновники клубу ретро-естради . В одному з таких театрів в якості конферанс’є дебютував студент Новоросійського університету Олексій Алєксєєв. Саме амплуа артиста, що оголошував концертні номери і виступав у проміжках між ними, тобто жанр конферанса, артисти зі стажем вважають чи не найголовнішим на естраді. Мистецтво конферансу вимагає від виконавця дотепності, таланту імпровізації, вміння розмовляти з аудиторією.
Естрада тих років, розповідає Еміль Сілін, артист Одеського театру музичної комедії ім. М. Водяного, дуже відрізнялась від сучасної. То були концерти, в яких поєднувались різноманітні жанри – від вокальних номерів та виконання куплетів до циркових виступів та гри оркестра.
«Я сам пришел в оперетту с эстрады, у меня была партнерша Люся Мудряк, — каже Еміль Сілін. — Мы начинали с ней делать какие-то дуэты, в том числе и опереточные… А недавно ушел из жизни Семен Крупник, народный артист. Я помню, мы с ним делали куплеты, пели: « И вот мы перед вами выступаем, и денюжки за это мы берём, это называется гипнозом и припеваючи поем. Ах как у вас идут дела на счет картошки — на счет картошки? Біли такие номера, где сами актеры сочиняли такие куплеты».
Неможливо не згадати Леоніда Утьосова, до речі, першого естрадника, який отримав звання народного в колишньому Радянському Союзі. Він співав і джаз, і міський романс. А якою гучною в більш піздній період була слава Валерія Ободзинського? Саме його ім’я й носитиме одеський клуб ретро-естради.
«Нас очень волнует воспитание молодежи, которой мы отдали всю свою жизнь, — відзначив Леонід Зеленков, ідейний натхненник створення Клубу ретро-естради. — И нам хочется в такой форме передать всё то, что накоплено культурой наших исполнителей, передать через пропаганду эстрадного искусства любовь к своему городу».
Сьогодні ж тих, хто представляє естрадне мистецтво в Одесі можна перерахувати на пальцях — це народні артисти України Микола Свидюк та Михайло Бакальчук. Чимало в Одесі дійсно достойних ресторанно-естрадних виконавців, говорять артисти. Є й інші, наприклад, колектив Дюк-Тайм, але й вони вже за кордоном. Надія лише на зовсім юних зірочок-початківців.

Комментарии закрыты