Залишилися лічені дні до найсвітлішого православного свята – Христового Воскресіння. Тому вже настав час активних приготувань християнами до відзначення Великодня – створення головних атрибутів нового життя: пасок та пасхальних яєць…
Нові маленькі шедеври, які народжуються цими днями, представлені на розсуд одеситів у виставці «Магія Великодня».
Писанки, рушники, картини, ляльки, тарелі – ці шедеври народних майстрів зібрали в одній залі Одеського обласного центра української культури. Цього разу вони розповідають про магію найочікуванішого православного свята – Христового Воскресіння.
Ярослава Слюсар, організатор виставки «Магія Великодня», розповідає:
«Зараз відроджується народне мистецтво. Є дуже багато майстрів. Великдень вже дуже давнє свято. Але, мабуть, у зв’язку з скрутним фінансовим становищем не всі можуть представити свої роботи».
Деякі умільці з польотом фантазії вразили неординарністю та новаторством. Дівчата з художнього училища разом зі своїм керівником здивували, вирішивши перенести традиційні писанкові орнаменти на фарфор.
Знаки-символи, характерні для писанок, ми побачили і в двох композиціях, створенних руками дітей: «Бабусині писанки» та «Писанкові барви».
«Кожна дитина вишивала окремо яєчко, — розповіла Тетяна Кравицька, керівник гуртка «Вишивка». — Потім ми скомпонували в єдину композицію. Тобто роботи для кожної дитини небагато: якийсь орнамент, який вона сама вигадала або взяла, або просто квіточку вишивала самими елементарними стібками. А далі ми зробили з таких маленьких вишитих яєчок ось таку гарну, на мій погляд, композицію».
І якщо орнаменти композиції «Писанкові барви» діти вигадували самі, то візерунки у «Бабусиних писанках» — це копія старовинних символів. Такі ж давні, як і знаки на шкаралупі яєць, що народились з-під писачка Антоніни Димової, працівника Одеського обласного центру української культури.
«Річ в тому, що у 2004 році Одеський обласний центр української культури організовував майстер-класи з писанкарства, — каже вона. — Ми запросили писанкарку зі Львова Оксану Наконечну. Вона привезла з собою писочки, видуті вже яйця. Розповіла про техніку. Мені дуже сподобалось і з тих пір кожного року я розписую писанки».
А народна умілиця Олена Овчиннікова вирішила посилити оберегову функцію одного з головних атрибутів свята та життя – писанки, поклавши її до рук лялькових янголів.
А приєднатися до магії Великодня та виказати свої привітання і побажання народним майстрам може будь-хто, відвідавши виставку.

Комментарии закрыты