Українська ДАЇ святкує день народження. За ратну службу, за порядок на автошляхах співробітників нагородили почесними грамотами та подяками.
Працювати вдень і вночі, в будні і свята; викривати злодіїв, затримувати небезпечних порушників – все це обовязок людей у темно-синій формі. Проте далеко не завжди і далеко не кожен розуміє, наскільки професія даїшника сьогодні актуальна.
В святковий для них день наша знімальна група вирішила поцікавитись: як до іменинників ставляться безпосередні учасники дорожнього руху?
Що об’єднує пішоходів, водіїв і взагалі всіх учасників дорожнього руху? Звичайно — державтоінспекція! Їхня служба небезпечна та важка, і на перший погляд, хтось вважає, зовсім непомітна. Проте без чергових с палицею у часи пік, та з радаром на швидкісній трасі ну ніяк не обійтися, — запевняють пішоходи.
Таксист Олексій Франчук – не перший день за кермом. До людей в темно-синьому ставиться неоднозначно. Якщо не порушувати – ніколи не зупинять, запевняє таксист зі стажем. Великі штрафи – додатковий стимул поводитися на дорозі прилежно. Проте, даїшники не виконують свій обов’язок як слід, вважає він.
Проблема саме в водіях, захищають честь ДАЇ водії маршрутних таксі. Мовляв, правил не знають, їздять, як прийдеться, а потім бідкаються на інспекторів. Володимир керує міським транспортом понад тридцять років. Ще ніколи в немилість ДАЇ не підпадав.
Проте, якби не існувало хамства, можливо, й потреби в даїшниках не було. Офіційно інспекції виповнилося 12 років. Але історія її створення починається ще з далекого 1945-го. Тоді штат налічував всього декілька посад. Сьогодні ж ця професія більш ніж актуальна. І допоки культура водіїв залишатиме бажати кращого, актуальніть ця лише зростатиме.

Комментарии закрыты