За останні кілька місяців це слово стало найпоширенішим в лексиконі вітчизняних політиків. Дехто використовує його як інструмент для залякування, наче економічний термін — синонім катастрофи. Інші – навпаки, заспоковують та зазначають – нашій країні це не загрожує. Йдеться про «дефолт».
Що ж це є насправді, які причини і наслідки – дізнавався наш кореспондент.
Якщо по-простому, дефолт – це коли, наприклад, Іван позичив у Петра гроші, а в момент, коли їх треба повертати, виявляється, що Іван не в змозі цього зробити, бо грошей в нього просто немає. Значна кількість населення сьогодні знаходиться в стані цього самого дефолту.
Однак, на думку експертів, ситуація не критична. Українські бізнесмени навчились працювати за будь-яких умов, дефолт на рівні ж фізичних осіб – явище природнє і тимчасове.
«Это происходило, происходит, и это будет происходить,- розповiдає Олена Луговська, економіст. — И скажем, нельзя уравнивать это понятие с чем-то фатальным. Это не армагеддон, это не апокалипсис, к счастью. Это просто такое явление, как бывают вирусные эпидемии, точно также это состояние экономики».
Не менш цікавим є питання, чи можливий дефолт в рамках не країни, а окремого міста. За словами фахівців, така ситуація ймовірна тільки за умови імітації муніципальних облігацій і незданості міста розплачуватись по ним. В Одесі такої загрози наразі немає.
Експерти зазначають, не слід забувати, що побороти і кризу, і дефолт – навіть малоймовірний, можливо лише за однієї умови — не слід чекати на вирішення проблем та сидіти, склавши руки.

Комментарии закрыты