Цю хворобу лікарі вважають не менш небезпечною та поширеною ніж СНІД. У сучасному місті інфікуватися може будь-хто, це фактично незалежить від соціального статусу чи фінансового благополуччя людини. Йдеться, про туберкульоз.
Розвиток активної форми цієї хвороби фахівці пов’язують із так званим «рівнем бактеріовиділення». Простими словами – це кількість людей, які беспосередньо розносять інфекцію і є небезпечними для оточуючих. За словами експертів, цей показник в Одесі формує епідеміологічний фон. Він, як виявляється, щороку змінюється. Не на краще.
Щорічно життя десяти мільйонів людей в світі тісно переплітається з цією хворобою, близько трьох мільйонів — від неї помирають. Десять відсотків з цієї цифри — діти. Загальна кількість хворих в світі на сьогодні досягла шістдесяти мільйонів. Ще п’ятнадцять років тому Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила туберкульоз глобальною небезпекою людства. Прогнози – жахливі. Сімдесят мільонів людей помруть від цієї хвороби протягом найближчих п’ятнадцяти років, близько мільярда мешканців планети буде інфіковано. Для того, щоб якось змінити анонсовані показники міжнародна організація «PATH» постійно організує різні заходи в різних країнах і містах світу. Одесу обрали невипадково, адже в нашому місті з туберкульозом – ситуація складна.
Епідеміологічний фон в Одеському регіоні формується, перш за все, завдяки обласним центрам, а саме, за словами експертів, Біляєвському та Березовському районам. Торік від туберкульозу там померло 510 мешканців. Однак й саме місто не залишається «без уваги» жахливої хвороби. Адже лікарні і диспансери, які, м’яко кажучи, залишають бажати кращого, розташовані в самісінькому центрі Одеси. Основні проблеми, з якими доводиться стикатись простим людям – відсутність спеціального обладнання, умови проходження обстеження і … «велика кількість роботи».
Системи контролю якості аналізів в нашій країні просто не існує. Фахівці пояснюють це відсутністю спеціальних законодавчих нормативів та фінансування. В такій ситуації кожна людина – потенційна жертва неправильного аналізу, який в майбутньому може коштувати надто дорого — життя.
На думку фахівців міжнародної організації «PATH», боротьбу з ситуацією в місті і в країні в цілому необхідно розпочинати з моніторингу, в першу чергу тих, хто пройшов курс лікування від туберкульозу, бо саме вони несуть найбільшу загрозу.
Серед інших засобів боротьби із туберкульозом лікарі називають ознайомлення мешканців міста з симптомами, наслідками, а головне – можливістю уникнути жахливої хвороби, чого в нашій країні не робиться внаслідок недостатнього фінансування. Про гроші на нове обладнання і говорити не хочуть, адже за словами Тамари Іваненко, в деяких диспансерах немає елементарного мікроскопу.
Заминированно админздание №2 на Канатной, 83
Просмотров 3.66KКомментарии 0Нравится 1
17 февраля в 13:26 поступил сигнал о минировании административного здания №2 одесского областного совета. Сотрудники предприятий и учереждений были экстренно эвакуированы. Оказалась заблокирована работа многочисленных...
ВИКИУМ представляет магазин нейроинтерфейсов
Просмотров 3.33KКомментарии 0Нравится 2
Онлайн-платформа для тренировки мозга «Викиум» представляет технологию будущего, которая поможет развить познавательные способности: нейроинтерфейсы и приложения для концентрации внимания и осознанного управления мент...
Тренажеры «Викиум» развивают мозг и помогают детям
Просмотров 4.81KКомментарии 0Нравится 2
Сайт когнитивных тренажеров wikium.ru дает своим пользователям возможность принять участие в благотворительном проекте. Портал, который все больше россиян используют для развития памяти, внимания, реакции и других поз...
«Викиум» — развитие мозга за 15 минут в день
Просмотров 4.04KКомментарии 0Нравится 2
Новейшие исследования показывают, что развивать свой мозг можно точно так же, как и тело - на протяжении всей жизни. Память, мышление, внимание – все эти способности сегодня можно тренировать, не полагаясь на милость ...