Одещина входить у п’ятірку регіонів України де протягом п’яти років спостерігається позитивна динаміка народжуванності. Торік число новонароджених в області перевищило аналогічний показник попереднього року на дві тисячі.
Окрім того в регіоні суттєво знизилась дитяча смертність. Проте вже незабаром фахівці прогнозують зменшення позитивних показників. Насамперед, це пов’язано з поточною економічною ситуацією в країні. Соціальні виплати на народження дитини просто не встигають за динамікою інфляції чи ростом цін. Як бути тим сім’ям, які найбільш незахищені, так би мовити, студентським — держава наразі відповіді не має.
МАТИ І СТУДЕНТКА ВОДНОЧАС – ВКРАЙ СКЛАДНЕ ПОЄДНАННЯ
«Булочка» або «бублик» — так жартівливо своє маленьке диво називає молода мама Олександра Кузнєцова. В перервах між годуванням та вихованням малюка вона ще й сесію в інституті здає. Як все встигає і сама не розуміє: мати і студентка водночас – вкрай складне поєднання.
«Муж — это просто сказка, если бы не он, я была бы, наверное, в постоянной депрессии и стрессе, — каже Олександра Кузнєцова. — Он приходит с работы, с учебы уставший, а я на него еще и ребенка вешаю. Если бы не муж, было очень тяжело».
Не працювати чоловік Олександри просто не може. Якщо весь час буде присвячувати вихованню дитини – сімейний кошторис поступово зведеться до нуля. Допомога від держави для студентської родини виглядає незначною. На сьогоднішній день з соціальних виплат на дитину: близько 12 тисяч гривень при народженні, які зазвичай тануть при купівлі всього необхідного для малюка, та смішні 130 гривень щомісяця протягом трьох років декрету.
БЮДЖЕТ МОЛОДОЇ РОДИНИ: ДОДАТКОВІ НАВАНТАЖЕННЯ
Чи вистачить цих грошів, перевірити не складно. Достатньо зазирнути у відповідний сімейний кошторис. Дитячий одяг, ліки, їжа, меблі, іграшки…. Перелік всього необхідного вміщується на кількох аркушах.
Окрім всього необхідного для малюка бюджет студентскьої родини отримує додаткові навантаження – і за аренду квартири треба сплатити, і щось поїсти самому подружжю та одяг з певною періодичністю вимагає заміни. Виходить зовсім немаленька сумма. Та ще й в умовах нинішньої кризи все подорожчало!
Фінансові складнощі, звичайно, впливають на народжуваність, проте головний фактор – психологічна готовність майбутньої матері, стверджують лікарі. Тільки в першому пологовому будинку торік дівчат, що народили до сімнадцяти років – двадцять чотири. Половина з них відмовилися нести тягар материнства. Дванадцять малюків залишились без батьків. Проте ті мами, які пішли на цей відповідальний крок свідомо, щасливі, не дивлячись ні на які перепони!
Але ж діти — свідоме щастя за будь яких умов!

Комментарии закрыты