Професія викладача зараз не належить до числа найбільш престижних. Проте, більшість батьків сучасних школярів і студентів вважають, що саме педагоги повинні формувати у молодого покоління погляди на життя.
Тільки людські якості учителя, вдало поєднані з педагогічними методиками, визначають високий рівень освіти. Про секрети роботи талановитого фахівця, професора української філології дізнавалась Оксана Піднебесна.
На лекції з мовознавства у професора Юрія Карпенка майже завжди – аншлаг. Студенти та студентки слухають цього педагога з підвищеною увагою. Сам Карпенко каже, що успішно працює той викладач, хто по-справжньому любить свій фах і студентів. З Одеським університетом у Юрія Олександровича пов’язано практично все життя. Доктор наук, професор, член-кореспондент національної академії наук, автор безлічі статей і підручників свою професію вважає особливою. Росказує Юрій КАРПЕНКО – професор, завідуючий кафедрою української мови ОНУ ім. Мечникова:
«Суть не у тому що один знає більше, другий менше. Не у званні. Але не в цьому справа. Є викладач який учора з аспірантури. Але якщо ти любиш студентів, свою роботу, отоді тобі легко дається. А якщо такої любові не буде, то і не буде успіху»
Той, кому довелося здобувати фах філолога, цікаві лекції професора Карпенка, скоріш за все, памятатиме довго. Про походження слов’янських мов і племен Юрій Олександрович може захоплено розповідати годинами, щоразу він дивує власними науковими дослідженнями, готовий сперечатися з авторами нових підручників. Спілкуючись зі студентами завжди жартує, навіть на лекціях. Незважаючи на вік, а професору вже 87 років, проблеми «батьків та дітей» для нього не існує. Впевнений, студенти — завжди однакові, але вважає що нинішні мають більш широкий кругозір.
«Дехто свободу слова розуміє як свободу під час лекції. А дехто зовсім інакше, правильно розуміє. Що можна висловлювати свої думки не боячись що тебе загребе КГБ і відправить як колись робили на Соловки а потім в Магадан чи в Мордовію. Так що сучана молодь іде вперед і іде правильним шляхом»
К-з-к: Наставляючи студентів на шлях істинний, Юрій Олександрович стверждує: в роботі головне — не інтелект, а серце. Майбутнім викладачам-мовникам радить щиро любити учнів.
Мало кому відомо, що видатний професор Карпенко – ще й колекціонер. Вдома має 30-титисячне зібрання листівок, систематизоване за країнами і художниками. Хобі останніх років – виноградарство. У виготовленні високоякісних і смачних соків Юрій Олександрович досяг неабиякого успіху. Жартує: якби довелося мати другу професію, почував би себе досить непогано. В той же час педагог вважає, що кожна людина повинна бути на своєму місті і займатися своєю справою.