Більшість училищ Одеси НЕ ДАЮТЬ базової середньої освіти. Якщо починати отримувати спеціальність після 9-го класу, то такий студент буде мати професію і незакінчену середню освіту. Де вихід?
Звичайно поступити у вищий навчальний заклад з такими документами неможливо. Ось і доводиться майбутнім абітурієнтам ще додатково йти на три роки у вечірню школу. Хоча до так званої вечірки потрапляють не лише такі учні – контингент і систему навчання у вечірніх школах вивчали наші журналісти.

4 рази на тиждень 16 класів вечірньої змінної школи номер 25 чують дзвінок на перерву та урок. В день у них по 8, 9 уроків – як у звичайних школах. Ось тільки немає таких «необов’язкових» предметів, як фізкультура, праця, співи, малювання – лише класичні загальноосвітні дисципліни. В Одесі вечірок небагато – всього чотири, до них потрапляють ті, хто з певних причин не зміг завершити освіту, працюючи без середньої освіти, випускники училищ, сИроти і так звані «складні діти».

Ніна ЛУК’ЯНЧИКОВА, заступник директора вечірньої школи № 25: «К сожалению, у нас много трудных ребят, потому что дневные школы не очень хотят ими заниматься. Приходится брать сложных ребят, со сложной судьбой, ребят, которые в дневные школы не очень-то хотели ходить».

День в учнів вечірки складний – зранку навчання в училищі, ПТУ, учбовому комбінаті, або – робота, а в декого і перше і друге. А ввечері доводиться йти на уроки – тут про домашнє завдання майже не говорять, хоча б клас набрати. Зазвичай ходять 40-60 відсотків учнів. Це ті, хто вперто йде до мети – університету, в який без середньої освіти не беруть.

ОЛЕКСІЙ, учень 12 класу: «Я закончил уже училище, там не дали мне среднего образования и для того, чтобы поступить в водный мне нужно закончить школу».

ЛЮДМИЛА, учениця 10 класу: «Потому что человек как бы не может в жизни знать все, но хочется знать больше. Потому что надо учиться дальше. У меня был очень большой перерыв между обучением, но стараюсь справляюсь».

Такі учні ламають стереотип, що вечірня школа – як кажуть на молодіжному слензі, суцільна лафа, тут “на дурнякА” атестати не дають. Самі учні вважають, що вечірка – звичайна школа, і освіта тут не гірша.

ГАННА, учениця 12 класу: «Естественно это образование дает, я узнаю, я учусь, я понимаю. Все по чуть-чуть».
ОЛЕКСІЙ, учень 12 класу: «Если ты хочешь – поможет, если ты хочешь учиться, то ты получишь везде».

Викладачі з 25-ї школи не тікають – навіть молоді спеціалісти затримуються надовго. Зі «складними дітьми» справляються. Це робота класних керівників, соціального педагога та психолога. Проблеми лише з фінансуванням. Навчання безкоштовне, з додаткових коштів – символічні батьківські внески. От і доводиться, як і більшості одеських шкіл, благоустрій робити власними силами.

Микола ЧЕПІЖКО, директор вечірньої школи №25: «Мы будем строить внутренний туалет, потому что до этого у нас был только дворовой. Вот будем строить внутренний, чтобы наши дети имели такие же условия как и другие. Нас практически не финансируют, только заработная плата и оплата коммунальных услуг. Других источников финансирования у нас практически нет».

Матеріальна сторона навчання звичайно важлива, проте не пріоритетна. Головне те, що вечірня школа таки дає учням освіту – четверта частина випускників стає студентами ВУЗів.

Комментарии закрыты