Верховна Рада розглянула майже 800 поправок до медичної реформи

Верховна Рада розглянула на ранковому засіданні майже 600 поправок до медичної реформи. Таким чином за два дні пройдено вже близхько 800 з майже 900 поданих поправок.  Із відповідним закликом — працювати оперативно — до нардепів звернувся спікер Андрій Парубій. Законопроектом пропонується розпочати з 1 січня 2018 року зміну моделі фінансування системи охорони здоров’я в Україні на первинній ланці. Оплата за надану медичну послугу пацієнту за єдиним тарифом на вторинній та третинній ланці буде впроваджуватися з 2019 року. До 2020 року вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України лікарям та медичним установам усіх напрямків спеціалізації. Також законопроектом передбачено, що кошти на програму медичних гарантій щорічно визначаються у законі про держбюджет як частка ВВП у розмірі не менше 5%.

У проекті Держбюджету-2018 передбачено 3% економічного зростання, — Гройсман

Проект бюджету на наступний рік передбачає як мінімум 3% економічного зростання. Це означає, що наступного року буде вироблено на 400 мільярдів гривень більше товарів і послуг, ніж цьогоріч. Про це на засіданні уряду заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Укрінформ: «За останні 9 місяців ми вперше сформували бюджетну резолюцію на три роки вперед, де чітко показали, як ми бачимо розвиток національної економіки. Ми вчасно внесли проект бюджету на 2018 рік, сформований на основі резолюції,яка була ухвалена урядом »

Росія заявила про затримання представника «Правого сектору»

У Росії затримали українця Романа Терновського, який нібито причетний до діяльності «Правого сектору». Про це повідомили у Слідчому комітеті Росії. Повідомляється, що: «Терновський у складі учасників організації «Правий сектор» неодноразово брав участь в пікетах, мітингах та інших суспільно-масових заходах на території України». «Правий сектор» у Росії вважають екстремістською організацією, він заборонений рішенням Верховного суду. У слідчому комітеті додали: «Використовуючи аккаунт соціальної мережі Facebook, Терновський здійснював пропаганду діяльності організації «Правий сектор» серед користувачів мережі інтернет, у тому числі осіб, які постійно проживають на території Російської Федерації». Українця затримали слідчі комітету і представники ФСБ Росії і взяли під варту. За інформацією комітету, під час обшуку за місцем проживання пана Терновського у Ростові-на-Дону виявили предмети одягу та інші особисті речі з символікою «Правого сектору».

У Пекині розпочався Конгрес комуністичної партії Китаю

У Пекині розпочалася найбільша подія в політичному житті Китаю — конгрес комуністичної партії. З’їзд відбувається раз на п’ять років за зачиненими дверима. І проходить за надзвичайних заходів безпеки. Його учасники визначають, хто продовжить правити країною, а також в якому напрямку рухатиметься Китай впродовж наступної п’ятирічки. Протягом трьох годин перед двома тисячами делегатів виступав лідер країни Сі Цзіньпін. Він очолив Китай у 2012 і відтоді зміцнив владу у своїх руках. В своєму виступі Сі Цзіньпін перелічив останні здобутки країни, сказавши, що завдяки «соціалізму з китайськими характеристиками в цю нову епоху» Китай «став великою державою у світі», і додав, що країна не повинна копіювати іноземні політичні системи. Невдовзі після завершення конгресу партія має призначити нових членів. А саме, у постійний комітет політбюро — вищий керівний орган, який правитиме країною.

Букерівську премію вдруге отримав американський письменник

Цьогорічну премію «Мен Букер» отримав Джордж Сондерс за роман «Лінкольн у бардо». Американський письменник став другим переможцем з США. Зазвичай, премію вручають автору найкращого англомовного роману, виданого в Британії. У романі Джорджа Сондерса йдеться про Авраама Лінкольна, Події базуються на реальному епізоді 1862 року, коли на цвинтар у Вашингтоні привезли тіло 11-річного сина президента США. Бардо ж — це буддистська концепція перехідного стану між смертю та переродженням. «Лінкольн у бардо» — це перший великий роман Сондерса, який дотепер був більше відомий лише своїми оповіданнями. Судді премії назвали книгу «вкрай оригінальною» та «глибоко зворушливою». 58-річний автор змагався за премію з п’ятьма іншими учасниками. Нагороду письменнику вручила герцогиня Корнуоллська. За перемогу він отримав 50 тисяч фунтів.

Знаменита 118-а одеська школа отримала новий спортмайданчик

На розі вулиць Преображенської і Малої Арнаутської знаходиться відома в Одесі школа №118. В ній вчився Михайло Жванецький і багато шанованих і відомих людей. 17 жовтня у школі відбулась подвійна подія — відкриття нового спортмайданчику та тренінг з екстреної пожежної евакуації.

 

Комментарии закрыты