Рада прийняла закон «Маски-шоу стоп»
Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону щодо протидії будь-якому безпідставному тиску на українські підприємства, повідомляє Урядовий портал. Документ надає інструменти протидії будь-якому безпідставному тиску на українські підприємства, в тому числі тиску з боку правоохоронних органів. «За» відповідне рішення проголосували 312 народних депутатів. Перед голосіванням в парламенті виступив глава уряду Володимир Гройсман. Він зауважив, що сьогодні потрібно ухвалити закон, який унеможливить раз і назавжди спроби блокувати роботу чесних підприємців і «той ганебний шлях, по якому йдуть деякі представники силових структур». Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації, зазначають у уряді. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника. Окрім того, документ запроваджує обов’язкову звуко- і відеофіксацію проведення обшуку. А докази, отримані у ході обшуку та не зафіксовані технічними засобами, визнаються недопустимими і недійсними. Забороняється вилучення оригіналів фінансово-господарської документації, комп’ютерної техніки, серверів та мобільних телефонів суб’єктів підприємницької діяльності. Так само забороняється повторне порушення закритих кримінальних проваджень.
У НБУ хочуть відмовитись від частини монет
У Національному банку збираються відмовитись від карбування майже всіх копійок, крім 10 та 50. У прес-службі Нацбанку заявили, що проект «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» вже підготовано. Відповідно до нього, всі монети із номіналом в 1,2, 5 та 25 копійок вже не будуть карбувати. Причиною для цього стало те, що вони вже не відіграють важливу роль у розрахунках за послуги та товари. В країні в обігу наразі перебуває майже 13 мільярдів штук монет різного номіналу. Це не означає, що вони зникнуть взагалі, просто їх більше не виготовлятимуть, але у побуті ці номінали залишаться. З часом вони все ж вийдуть з розрахунку. Разом з тим, Нацбанк вводить порядок округлення загальної суми, якщо у клієнта і у продавця не виявилося монет. Правила дуже прості: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, округляється в бік зменшення; сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округляється в бік збільшення. Ці правила знайомі всім ще зі шкільної лави, але справедливості заради варто відмітити, що застосовуються вони далеко не всіма продавцями.
Як захистити дитину від викрадення
Після резонансного викрадення дитини в Одесі все більше ширяться чутки щодо інших подібних випадків, які на Одещині навіть носять масовий характер. В Нацполіції області спростовують такі дані та працюють над розяснювальною роботою з дітьми, повідомляє прес-служба відомства. Так у школі-інтернату № 2 провели лекцію-бесіду для дітей на тему: «Правила особистої безпеки». «Під час зустрічі учням були доведені правила безпеки на вулиці, вдома, з незнайомцями, під час виявлення підозрілого предмету, при поводженні з тваринами тощо», зазанчено в повіомленні. Також для школярів підготували відеоматеріал щодо соціального експерименту, під час якого незнайомі люди уводили з дитячих майданчиків дітей, а присутні діти, враховуючи надану працівником поліції інформацію, жваво обговорювали помилки дітей, які пішли з незнайомцями та пояснювали, чому так не можна робити. Дітям ще раз нагадали про правила власної безпеки: не дозволяти доторкатися до себе незнайомцям; не називати свої дані чужим людям; не брати іграшки, подарунки, солодощі тощо; не розмовляти з незнайомцями; не відчиняти двері незнайомим людям; не сідати в машину тощо».
Одеські зоозахисники розробили законопроект щодо захисту диких тварин
Одеські зоозахисники презентували новий законопроект — №6598 в створенні якого брав участь депутатський корпус і Асоціація зоозахисних організацій України. Якщо законопроект приймуть, то з притравочних станцій приберуть тхорів, борсуків, собак, ведмедів і лисиць. Також, планується позначити вовка, як нешкідливу тварину. В такому випадку ловля або відстріл вовків в Україні буде заборонено. Як заявили зоозахисники, ловля вовків вже заборонена в усіх сусідніх з Україною країнах, тому прийняти такий проект просто необхідно для збереження виду. Зоозахисники вже провели один пікет 13 листопада під стінами Мінагрополітики і планують провести ще один — під стінами Лісового господарства України. Якщо даний законопроект не вдасться пролобіювати, то зоозахисники намагатимуться створити хоча б безконтактні притравочні станції — де не буде фізичного контакту між мисливськими собаками і дикими тваринами, яких використовують як приманки.
В Художньому музеї відкрилась виставка Василя Химочки
«Життя — то поезія. Вона йде не з голови, a з серця»- з такого лозунгу відкрилася 15 листопада виставка картин талановитого українського художника Василя Химочки в Одеському художньому музеї. Виставка «Нова реальність» присвячена пам’яті художника. І криє в собі глибокий зміст, вищу концентрацію смислів.В полотнах діє ніби додаткова матриця.