З 25-го липня Одеський художній музей представляє виставку робіт Володимира Наумця з одеських зібрань. Майстер належить до тієї ж славної плеяди одеських художников- нонконформістів, що вийшли на художню сцену в 1960-70-і роки: Валентин Хрущ, Олександр Ануфрієв, Володимир Стрельников, Людмила Ястриб і Віктор Маринюк. У 1989 році художник переїхав в Німеччину. З того часу він живе і працює в Кельні, періодично приїжджаючи в Одесу. Володимир Наумець брав участь у великих виставкових проектах України. Його роботи знаходяться в колекціях провідних світових музеїв, приватних зібраннях в Україні і за кордоном.
У виставковій залі одеського художнього музею відкрилась виставка робіт одного з яскравих представників одеських художників- нонконформістів Володимира Наумця. В трьох приміщеннях розташувались великі живописні полотна майстра, серії робіт, фото фіксації перформансів та акцій. Експозиція складається з зібраній одеських галерей, музеїв і приватних колекцій.
Олександр Ройтбурд, директор художнього музею
инициатива принадлежит владельцу галереи Худпромо Феликсу Пустынину, у которого много работ Наумца. Мы подключили и другие институции города
Велику кількість цікавих робіт для виставки надав Музей сучасного мистецтва Одеси, галерея НТ_АРТ Анатолія Димчука, є також робота з колекції художнього музею(№54). Дійсно виставки Володимира Наумця, який зараз мешкає в Кьолні, не один раз проходили Одесі та Києві. Але вперше організаторам вдалося зібрати топи зі всіх основних одеських колекцій. Представлені на виставці роботи охоплюють достатньо великий відрізок часу: від 70 років минулого сторіччя до першого десятка 21-го.
Марія Целоєва, зав.виставковим відділом музею
у нас некие хайлайты выставки это работа Спас (41)это работа «Смерть насильственная»(38), есть наша работа(54-55)»Удвоение» и очень трудно выбрать одну из трех масштабних трехметровых работ, которую предоставили Фелікс Пустынин(25, 26, 33)
У величезних експресивних роботах , задовго до проникнення на територію тодішнього союзу субкультури радянського стрит арту і граффіті, Наумець одним з перших почав використовувати аерозолі. Робота «Смерть насильственная»(38), написана автором в 1979 р
Олександр Ройтбурд, директор художнього музею
на сколько эта раоба была непохожа ни на современное разрешенное прогрессивное искусство, ни на неофициальное искусство.а это работа , в которой ощущался не всегда присущий одесскому нонконформизму размах и пафос
Еволюція творчості художника йде від традицій одеської школи живопису через строгановську школу, від кола одеського нонконформизму до кола московського, від Малої Грузинської до концептуалістів, знайомство з молодими художниками і звертання до нової хвилі. Але слід зазначити, що не дивлячись на вік, Володимир Наумець постійно змінюється, експериментує і дивує.