Відхилення медіації: 9 неуспішних голосувань
Верховна Рада відхилила законопроект про медіацію № 3665. За документ проголосував 201 нардеп, потім вісім разів намагалися повернутися до голосування — але не вийшло. Проект передбачає, що медіація – позасудова процедура врегулювання конфлікту шляхом переговорів сторін за допомогою медіаторів, тобто спеціально підготовлених посередників. Відповідно до законопроекту, медіація може застосовуватися у будь-яких конфліктах, у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у провадженні щодо кримінальних проступків. Нагадаємо, Верховна Рада підтримала цей законопроект за основу восени 2016 року. Відтоді документ готували до другого читання.
Слідство по Гандзюк: роботу ТСК продовжено на 3 місяці
Верховна Рада України проголосувала за проект постанови про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії ВР для проведення розслідування відомостей щодо нападів на херсонську активістку Катерину Гандзюк та інших громадських активістів, якою продовжила роботу ТСК ще на 3 місяці. За це рішення проголосували 290 народних депутатів. За два тижні, згідно з рішенням, ТСК має знов звітувати в парламенті. Нагадаємо, 6 листопада 2018 року ВР створила Тимчасову слідчу комісію, яка повинна з’ясувати, чи якісно правоохоронці проводять розслідування вбивства Гандзюк. Проте, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що користі від роботи ТСК немає, адже жодної офіційної інформації надано у правоохоронні органи не було. Також, розповів про основні наразі проблеми слідства.
Імпічмент? Корупція в оточенні Порошенка
Нажаль, українці звикли чути у пресі повідомлення про фінансові махінації та незаконне збагачення. Чергова «зрада» торкнулась людей з оточення президента. Історія з закупівлями із Росії для українського «Оборонпрому» та заробітком грошей на фоні війни на Донбасі. Чи буде у цього якийсь результат, та чи можливо запустити процедуру імпічменту перед самим виборами — ми поставили ці питання пересічним громадянам.
Підвищення ціни на газ: суто політичне рішення уряду
Підвищення ціни на газ є суто політичним рішенням уряду, який не зміг збільшити видобуток власного газу і якому вигідне зростання цін для населення. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив глава Державної фіскальної служби України Роман Насіров. Він переконаний, що збільшення вартості газу для населення є результатом політичного рішення уряду. «Це повністю політичне рішення: відштовхуватися від собівартості й підвищення податків або визначати європейську ціну. Але для європейських цін треба зробити так, щоб у споживачів були європейські доходи і можливості, європейські пенсії та енергоефективне житло. Тому це абсолютно державна політика. Хотілося б від глави уряду чути не риторичні питання, а конкретні дії — що було зроблено за минулі роки «, — вважає глава ДФС. В той же час Насіров наголосив, що на сьогодні в Україні найкращі умови для інвесторів у сфері газовидобування, однак уряд за останні кілька років не зробив нічого, щоб збільшити видобуток власного газу і забезпечити зрозумілі для людей ціни на газ. «Треба займатись ринком. Уряду треба було останні 3-4 роки працювати і збільшувати власний видобуток на 10-20% щороку і споживати власний газ. Тоді би у нас не було таких валютних витрат, які ми сьогодні маємо” – зазначив Роман Насіров.
«Виборча сітка»: на Тимошенко тисне влада
Народний депутат України Валерій Дубіль прокоментував виклик на допит у справі щодо «виборчої сітки». «Про те, що мене хтось кудись викликає, я дізнався від своєї родини. Мої діти бачили якийсь телевізійний сюжет і негайно мені зателефонували. Жодних офіційних запрошень чи викликів я на сьогодні не отримав», – заявив політик. За його словами, таким чином влада намагається тиснути на головного опонента провладного кандидата на пост Президента України Юлію Тимошенко. Не будучи до кінця впевненими у тому, що спрацює їхня схема підкупу виборців, що вони зможуть сфальсифікувати результати виборів завдяки підробці протоколів чи використанню транзитного сервера, влада почала безпрецедентний з часів Януковича тиск на своїх політичних опонентів. Такі брудні методи ведення передвиборної кампанії не мають нічого спільного з демократичними нормами, на дотриманні яких постійно наголошують США та ЄС. «Я народився і виріс в Україні. У мене тут дружина, четверо дітей і троє онуків. Я не маю бізнесу в Росії, як чинна влада, і не заробляю на воєнних оборудках та горі людей. Мені жити в цій країні. І мені не байдуже, яке майбутнє очікує нас та наших дітей. Саме тому я з Юлією Тимошенко, а не з тими, хто грабує власний народ, прикриваючись псевдопатріотичними гаслами. Правда буде за нами!» – заявив Валерій Дубіль.