Про створення Національної комісії
Конституційний суд визнав неконституційним створення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Про це йдеться в матеріалі видання «Дзеркало тижня». Зазначається, що неконституційними визнані низка положень відповідного закону про цю комісію. «У справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, КС вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції», йдеться в матеріалі тижневика. А саме, президент Порошенко, який і створив нацкомісію в 2014 році своїм указом, вийшов за межі конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП. Неконституційним суд назвав і статус НКРЕКП. Зазначається, що за своїми функціями, завданнями і повноваженням комісія по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів. Також повідомляється, що відповідна справа за поданням 46 народних депутатів, розглядалась ще з 2017 року. Як пише Дзеркало тижня, у2018-2019 рр., коли головою КС був Станіслав Шевчук, розгляд було фактично заблоковано. «Багато хто вважав, що у такий спосіб КС підігрує президенту Порошенку», — йдеться в публікації
МВФ повернеться до обговорення після виборів
Міжнародний валютний фонд повернеться до обговорення формату співпраці з Україною після парламентських виборів в країні. Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс, передає РБК-Україна. Таким чином він відповів на запитання щодо запуску нової програми співробітництва на три-чотири роки. При цьому Райс зауважив, що відповідне питання порушувалось під час останнього візиту місії МВФ в Україну. Нагадаємо, місія працювала у Києві наприкінці травня. Планувалося, що за результатами буде прийнято рішення щодо чергового траншу на 1,3 млрд доларів. Однак місія достроково покинула Україну через оголошення дострокових виборів, і питання про кредит не буде розглядатися.
Паспорти РФ за спрощеною процедурою вже отримали в Ростовській області
Перша група жителів окупованонго Донбасу отримала паспорти Російської Федерації за спрощеною профедурою. Про це повідомляє російська агенція ТАСС. Зазначається, що , церемонія пройшла в Ростовській області, куди вранці приїхали трохи більше 60 жителів республік Донбасу. У ЗМІ повідомляється, що наразі схвалені заяви на видачу паспортів для 1,2 тис. жителів «ЛНР/ДНР». При цьому всього на розгляд надійшли матеріали від 12 тис. жителів ОРДЛО. Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 24 квітня підписав указ, що про отримання російського громадянства жителями окупованих територій Донецької і Луганської областей за спрощеною процедурою.
Затримано Романа Лягіна
Генеральна прокуратура та Служба безпеки України затримали керівника так званої «Центральної виборчої комісії ДНР» Романа Лягіна. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив генпрокурор Юрій Луценко. » Громадянину Лягіну інкримінується державна зрада. На все приходить час розплати», — написав він. Лягіна затримали за організацію та проведення так званого референдуму «ДНР» у травні 2014 року.
Гуманітарний центр Єпархії. Більше 200 осіб отримали допомогу
14-го червня у Координаційному центрі Одеської єпархії з надання гуманітарної і соціальної допомоги напружений день: знову благодійна акція з роздачі пакунків із продовольчими товарами та фінансових засобів. Детальніше — дивіться наступний сюжет.
Катастрофа МН17
Міжнародна слідча група, яка складається з представників Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, і займається розслідуванням аварії рейсу МН17 Malaysia Airlines в 2014 році над Донбасом, проведе 19 червня прес-конференцію. Як повідомляє нідерландське видання NOS, очікується, що будуть названі імена осіб, які несуть відповідальність за авіакатастрофу. Перед оприлюдненням даних для громадськості, нові дані повідомлять родичам загиблих на закритій зустрічі. Раніше міжнародна слідча група повідомляла, що лайнер збили з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належав 53 зенітній бригаді ЗС Росії. Встановлено, що його привезли 25 червня 2014 року з Курська на Донбас, а після катастрофи повернули назад.
Екстрадиція Ассанжа
Слухання щодо екстрадиції засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа за запитом США розпочнуться 25 лютого 2020 року і триватимуть 5 днів. Відповідне рішення, за повідомленням Sky News, ухвалив Вестмінстерський магістратський суд в Лондоні. Зараз Ассанж відбуває 50-тижневий тюремний термін у Британії після того, як його затримали після тривалого перебування в еквадорському посольстві в Лондоні, де він мав притулок, у квітні і посадили до в’язниці за порушення умов застави. Міністр внутрішніх справ Об’єднаного королівства Саджид Джавід вже схвалив запит Сполучених Штатів щодо видачі Ассанжа. У США засновникові WikiLeaks загрожують звинувачення у злочинах, що стосуються хакерства і шпигування.