ПРОГРАМА 38 від 26.08.2010
Після звільнення руських земель від монголо-татарської навали великий князь московський Іван Ш запровадив перші прямі і непрямі податки. Основним прямим податком стало «подушне», яке стягувалося в основному з селян. Згодом Іван III встановив податки з ямщиків та з виробництва гармат. Ввів збори з городової і засічної справи на будівництво зміцнень на кордонах. Реформу податкової системи після Івана III-го продовжив Іван Грозний, який змінив сам принцип збору податків. За часів його царювання багато натуральних повинностей було замінено грошовим оброком. За царя Олексії Михайловичі Романові російська система оподаткування була остаточно впорядкована. Так, в 1655 році був створений спеціальний орган — Рахункова палата, яка виконувала фіскальну функцію в державі. Вітаю Вас, в ефірі щотижнева програма «Податковий кур’єр» і її ведуча — Аліна Шалагіна.
ПЕРЕБИВАННЯ
Після численних обговорень в регіонах, кропітка праця над проектом нового Податкового кодексу продовжилася в столиці — у приміщенні Київської міської державної адміністрації України, де відбулися громадські обговорення за участю представників Міністерства фінансів України, Державної податкової адміністрації України, народних депутатів, Київської міської державної адміністрації, профспілок, науковців та представників бізнесу. З пропозиціями та зауваженнями до проекту Податкового кодексу виступали підприємці та посадовці Одеської, Житомирської, Черкаської, Чернівецької, Вінницької та Київської областей. Свої бачення висловив і голова Державної податкової служби України Олександр Папаіка.
Титр: Олександр Папаіка, голова ДПА України
Цитата: «Загальна мета проекту Податкового кодексу України — приведення всіх норм оподаткування до єдиного законодавчого кола та реалізація головного принципу оподаткування — справедливості. І наше завдання — донести цю ідею до кожного громадянина»
За словами ж Першого заступника Міністра фінансів України Вадима Копилова, питання, які викликають найбільшу зацікавленість у платників податків, стосуються доопрацювання другого розділу кодексу «Адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів)». До нього надійшло вже понад 2-ох з половиною тисяч зауважень та пропозицій.
Найбільш дискусійними питання пов’язані, в перш за все, з запровадженням податку на нерухомість, критеріями переходу на спрощену систему оподаткування, застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, а разом з цим — встановленням рівних правил для усіх учасників бізнесу.
ПЕРЕБИВАННЯ
Як побороти корупцію? — над цим питанням ламали голову мислителі протягом багатьох століть. Давньоримський історик Публій Таціт ще на початку нашої ери зробив дуже влучне зауваження: чим більше в державі корупції, тим більше законів. «Найголовніше за будь-якого державного устрою, — вважав французький письменник початку 18-го сторіччя Шарль Монтескье, — поставити справу так, щоб посадовим особам було неможливо наживатися». Цікаво висловився про борців з хабарами в 80-х роках 20-го століття і Президент США Рональд Рейган: «Антикорупційні органи не мають хапати за руку лікаря, якому подарували коробку цукерок або квіти за професійно виконану роботу, їх має цікавити сфера розподілу бюджетних коштів і випадки, коли посадовці зважають малому і середньому бізнесу». Сподіваймося, що всі ці слушні думки не залишаться без уваги сучасників, особливо при реформуванні оподаткування. А поки дізнаємося, як протидіють корупції в податкових органах Одеського регіону.
СЮЖЕТ КОРУПЦІЯ
За кадром: Корупцією в Україні нікого не здивуєш. Вона неначе невиліковна хвороба: якщо пристане, то на все життя. До того ж, порівняно до ситуації в інших державах, рівень вітчизняного хабарництва найвищий, зокрема серед «нових незалежних країн». 4,3 за 5-бальною шкалою, — таку оцінку отримала Україна відповідно до дослідження міжнародної правозахисної організації Transparency International. Для боротьби з цим негативним явищем в більшості державних органів створені антикорупційні управління та відділи. Працює така служба і в межах Державної податкової адміністрації в Одеській області. Робота антикорупціонерів розпочинається з прийому на роботу.
Титр: Володимир Сухачов, заст. нач. відділу внутрішньої безпеки ДПА в Одеській області, підполковник податкової міліції
начнем с того что проверяем человека на судимости, привлекался ли он к уголовной или административной ответственности либо в отношении него могли возбуждаться уголовные дела, которые были прекращены потом по разным обстоятельствам либо он просто проходил по делу как соучастник и не доказана была его вина, вплоть до того что беседуем с его знакомыми родственниками, соседями, изучаем человека в быту как он себя ведет вы понимаете ведь человек на работе может быть один а в быту другой 9.02
За кадром: З новачками-податківцями завжди проводиться роз’яснювальна робота: навіть невеличкий хабар може коштувати недосвідченому співробітнику як мінімум — посади, а як максимум — його буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Сьогодні відділом внутрішньої безпеки порушено вісім кримінальних справ, три з яких — за фактом отримання хабара.
Титр: Володимир Сухачов, заст. нач. відділу внутрішньої безпеки ДПА в Одеській області, підполковник податкової міліції
… фабулы у этих дел одинаковы сотрудники налоговой службы за крупное вознаграждение которое колеблется от 20 до 70 тысяч гривен дабы не описывать нарушения выявлены в ходе проверки получали эти деньги и пытались скрыть нарушения это было задокументировано и по нашим материалам сотрудниками прокуратуры возбуждены три уголовных дела на сегодня идет следствие 10.11
За кадром: Практика показує: бувають й інші випадки, коли платники податків намагаються спровокувати співробітників податкової.
Титр: Володимир Сухачов, заст. нач. відділу внутрішньої безпеки ДПА в Одеській області, підполковник податкової міліції
по сравнению с предыдущими годами в этом году замечен рост таких провокационных действий со стороны субъектов предпринимательской деятельности как правило пытаются просто вызвать конфликтную ситуацию и вытянуть на скандал наших сотрудников пока что мы видим хорошую профилактическую работу с нашими сотрудниками и они не ведутся на провокации 14.26
За кадром: Та якщо ви обурені і володієте інформацією стосовно не добропорядного ставлення податківця до своїх професійних обов’язків, повідомте до відділу внутрішньої безпеки ДПА в Одеській області. Кожен факт буде ретельно вивчений.
Титр: Володимир Сухачов, заст. нач. відділу внутрішньої безпеки ДПА в Одеській області, підполковник податкової міліції
как я говорил ранее у нас установлен телефон доверия – его номер 34-62-14 он работе т круглосуточно с 8 утра до 8 вечера на него отвечает дежурный в остальное время он работает в автономном режиме, вы можете оставить сообщение на автоответчик , как я уже сказал конфиденциальность гарантирована
За кадром: Корупція — проблема загальнодержавного масштабу. Але якщо вона не вирішуватиметься на місцевому рівні, не допоможуть ані досконалі закони, ані заклики з високих трибун. Вікторія Федченко, Павло Шаповалов, «Податковий кур’єр».
ПЕРЕБИВАННЯ
Заробляти гроші, але не сплачувати при цьому податки вигідно, але дуже небезпечно для бізнесу. Наприклад, в результаті можна втратити більше 5 тисяч пар жіночого взуття на чверть мільйони гривень або рибацьких сітей майже на пів мільйони. Саме такий товар був вилучений співробітниками Овідіопольського відділу податкової міліції в межах операції «Курорт-2010» та «Щит». Сітки та взуття реалізувалися без наявності відповідних дозвільних документів та документів, що підтверджували б право власності на товарно-матеріальні цінності. Деталі — в сюжеті Вікторії Федченко.
СЮЖЕТ КУЗНЄЦОВ
За кадром: Партія жіночого взуття вартістю приблизно 250 тисяч гривень без наявності відповідних документів була вилучена співробітниками Овідіопольського відділу податкової міліції на ринку сьомий кілометр. Незаконною реалізацією товару, не сплачуючи жодних податків, займався громадянин КНР. Аналогічну знахідку, щоправда на вдвічі більшу суму в 500 тисяч гривень, міліціонери-податківці вилучили неподалік від сьомого кілометру на ринку «Нове місто».
Титр: Владлен Кузнецов, начальник відділу боротьби з незаконним обігом підакцизних та інших товарів ДПА в Одеській області
был аналогичный факт но не 7 а рядом на рынке новый город тоже граждене китая КНР продавали рыбацкие сети в количестве 8 тысяч штук было зафиксировано и изъято зафиксировано факт торговли и изъято почти 8 тисяч сетей на сумму полмиллиона гривень тоже в отношении этиъх граждан составлен админ протокол и передан в суд по статье 164 об административных правонарушениях 48.55
За кадром: Співробітникам податкової часто доводиться стикатися з незаконно імпортованими товарами. Існує певна тенденція: попавши таким чином до України, на крупний промтоварний ринок, їх реалізації теж нерідко відбувається незаконно. Змінити цю ситуацію — мета операції «Щит», започаткованої в податкових органах.
Титр: Владлен Кузнецов, начальник відділу боротьби з незаконним обігом підакцизних та інших товарів ДПА в Одеській областіСХ2: 40.58 …граждане Китая которые без каких либо документов и непонятно как въехавшие в страну проводят торговую деятельнсоть на территории нашей области в данном случае мы гворим об одессе без регистрации как субъектов предпринмиательской деятельности заведомо без уплаты налогов в бюджет также товар на него нет документов как он был растаможен какие были учплачены при ввозе пошлины и налог на добавленную стоимость и дальнейшая судьба этого товара не прослеживается …41.58
За кадром: Несплата податків не що інше як бажання отримувати надприбутки. Натомість як місцевий бюджет, за рахунок якого реалізуються ті ж соціальні програми, недотримує необхідне живлення. Але на сторожі поповнення казни стоять податківці — і недобропорядні бізнесмени дуже ризикують. Вікторія Федченко, Андрій Лисенко, «Податковий кур’єр».
ПЕРЕБИВАННЯ
Нагадуємо Вам про можливість отримати доступну кваліфіковану відповідь на будь-яке питання з податкової тематики, скориставшись послугами Інформаційно-довідкового департаменту, телефон якого ви бачите на екрані. І це все на сьогодні. Бажаю Вам усього найкращого! До нових зустрічей в ефірі!