З давніх-давен воно було одним з найжаданіших, найхвилюючих родинних свят. Це була грандіозна, надзвичайно відповідальна подія, в якій брало участь чимало людей: і старости, і свати, і коровайниці, і свахи, і світилки. А ще дружки, бояри, музики, кухарки, запрошені родичі, сусіди…
Народные танцы южной Бессарабии
Просмотров 2.93KКомментарии 0Нравится 0
У пластиці та у ритмі рухів танцюристи виказують тон мелодії, що звучить: чи-то радісний та безстрашний, чи-то печальний та сумний. Але в жодному разі, на обличчі не повинні відображатися ті емоції, які на даний час переповнюють серця та душі.
Обряд подрезки винограда. Праздник Трифон Зарізан
Просмотров 2.66KКомментарии 0Нравится 2
Невід’ємною частиною життя будь-якого болгарина, як у рідному краї, так і на іншій батьківщині – Півдні Бессарабії – є виноробство. А яке ж вино без винограду? От і можна побачити господарів в середині лютого на виноградниках.
Бессарабские ткачихи // Carpenters of Bessarabia
Просмотров 2.95KКомментарии 0Нравится 0
Колись свої домівки прикрашали речами, створеними руками килимарниць, не тільки ткалі, а й усі сільські мешканці , та й навіть городяни. Сьогодні не побачиш міську оселю з домотканими коврами, доріжками, килимами. Лише ремісниці продовжують дотримуватися стародавніх традицій, поєднуючи в своїх домівках фабричні творіння з власноруч зробленими.
Ковалі — майже чарівники. Кузнецы в современном мире
Просмотров 3.66KКомментарии 0Нравится 1
У давнину професія «коваль» - користувалась особливою повагою. Оточуючих вражало, що майстри могли зробити цінні речі майже з «нічого», зі шматка якогось металу. Тому серед більшості народів ставлення до коваля було, як до «пророчої людини», майже чарівника.