В одеському музеї звуку відзначили 130-річчя видатного артиста Олександра Вертинського, одного з основоположників жанру авторської пісні. Його творчість тісно пов’язана з Одесою. Дослідник історії ретроестради, журналіст Олександр Галяс представив публіці експонати зі своєї колекції, серед них є раритетні ноти пісень співака, книги, фотографії. Також на відкритті виставки звучали пісні у виконанні Олександра Вертинського.
Творчість видатного артиста, основоположника авторської пісні Олександра Вертинського тісно пов’язана з нашим містом. В своїх спогадах кумир естради першої половини 20 століття зазначав, що він завжди прагнув до Одеси, розповідає дослідник історії ретро-естради Олександр Галяс.
Олександр Галяс, журналіст, історик ретро-естради
Найбільш активно це було у 18-19 роках, коли Вертинський з великою групою московських артистів намагався втекти від більшовиків. З історії ми пам’ятаємо, що тоді в Одесі знаходилась ціла плеяда знаменитостей того часу: Іван Бунін, Олексій Толстой, Надія Плевицька тощо. Вони збиралися в домі артиста в Колодязному провулку, де с великим успіхом виступав Вертинський.
Олександр Галяс, журналіст, історик ретро-естради
Одеса залишила помітний слід в житті Олександра Вертинського. Про це він пише в своїх мемуарах. До речі, на виставці в музеї звуку до 130-річчя від дня народження артиста, представлені книги спогадів Вертинського, фотографії, що збереглися. І головний раритет — це ноти, які були видані в 17-18 роках минулого століття, в тому числі і в Одесі, з його піснями.
Організатори виставки підготували невеличке відео: це фотоматеріали у супроводі пісень Олександра Вертинського .