1-го грудня в рамках проекту «Симфонічні вечори в Одеській опері» відбудеться концерт із творів Дмитра Шостаковича. Про програму концерту, його учасників та постать самого композитора розповіли журналістам на брифінгу головний диригент театру Олександру Самоїле та запрошений соліст, скрипаль Станіслав Пронін.

Одеський оперний театр в рамках проекту «Симфонічні вечори в Одеській опері» представляє концерт із творів одного з найвідоміших композиторів 20 сторіччя Дмитра Шостаковича. Ініціатором концерту виступив головний диригент театру Олександру Самоїле.

Олександру Самоїле, головний диригент оперного театру

Внутрішнє духовне життя композитора і його зовнішня оболонка – громадянин Шостакович, не стикалися, розповідає маестро Самоїле. І в такий важкий час, всього лише за кілька тижнів в 1937 році Дмитро Дмитрович створив свою П’яту симфонію. Тема її, за визнанням самого автора, становлення особистості.

В концерті №1 для скрипки з оркестром ля мінор бере участь запрошений соліст, провідний скрипаль Станіслав Пронін. Станіслав — наш земляк, який нині успішно виступає за кордоном. Цей концерт Шостаковича скрипаль неодноразово виконував на різних світових сценах.

Станіслав Пронін, скрипаль

0Виразність музики Дмитра Шостаковича зашкалює і ставить складні технічні інструментальні завдання перед оркестрантами, зізнається головний диригент театру Олександру Самоїле . Але бажання, яке він відчув під час репетицій від музикантів, надихало на подолання цих труднощів. Маестро сподівається, що цим концертом вдасться трохи відкрити душу Дмитра Дмитровича Шостаковича.

 

Комментарии закрыты