Одеса лідирує в Україні по створенню муніципальної системи протидії домашньому насильству. У минулому році відбувся загальнодержавний конкурс проектів за даним напрямком і перемогли в ньому одесити. Офіційна установка знаку «Місто, вільне від домашнього насильства» відбулася 7-го квітня в міському Центрі адміністративних послуг.
Присутні на заході відзначили, що місцева влада веде політику по активній протидії насильству, мер Геннадій Труханов одним з перших виявив цю політичну позицію, проявивши високу громадянську відповідальність. Саме тому й місто активно розвивається у цьому напрямку.
Одеса першою в Україні створила відділ з протидії домашньому насильству, прийняла відповідну програму і надала під неї фінансування. Зараз наше місто є прикладом для інших мільйонників країни. На умовах співфінансування здійснюється надання послуг потерпілим особам. Фонд ООН, зі свого боку, співпрацює з одеською владою та бере на себе створення навчальних закладів, підготовку фахівців.
Зараз Одеса отримала статус «Місто, вільне від домашнього насильства». Відповідний знак від Фонду ООН розміщений на видному місці на Косівській,2Д. Крім визнання він несе в собі ще й інформаційне навантаження — при наведенні смартфона на QR-код користувачеві будуть надані всі контакти служб і сервісів з протидії домашньому насильству. Що особливо важливо в умовах пандемії, коли зростає число таких випадків. Якщо в минулому році було зареєстровано 4800 випадків домашнього насильства, то в 2020 році їх стало вже майже 9,5 тисяч. Представники муніципалітету підкреслили: головне в нашій роботі це благополуччя сімей, створення сприятливих умов для дітей. Тому для Одеси дуже важлива така програма, яка спрямована на підтримку доброї атмосфери в одеських сім’ях.

Комментарии закрыты