У виставковій залі Одеського обласного центру української культури відкрилась виставка народного мистецтва «Народні витоки Поділля» з циклу «Елементи нематеріальної культурної спадщини Вінниччини». Експозицію складають кращі роботи різних видів народного мистецтва провідних майстрів області з колекції Вінницького обласного центру народної творчості, а саме: гончарство, вишивка, живопис, витинанки та багато іншого. Доповнюють зібрання ткані килими, верети, рушники, старовинні традиційні чоловічі та жіночі костюми. Познайомитись з творчістю майстрів Вінниччини можна до 31 травня.
Кожний регіон України славиться майстрами народної творчості. І в кожного майстра свій почерк, своя душа, своє бачення. Звісно майстри з різних областей відрізняються своїми роботами. Виставка «Народні витоки Поділля» знайомить жителів та гостей Одещини з творчістю народних майстрів Вінниччини.
Олена Назарець, заст. директора центру (м. Вінниця)
Ми сьогодні привезли роботи, які закупили у масйстрівВінничини і зберігаєм у фондах нашого центру.щоб мати такий гарний спадок.ми намагаємось іх презентувати в різних областях україни.
Ця виставка проходить в рамках культурно-мистецької акції «Обмінні виставки між областями України», яка була започаткована у 2012 році за ініціативи Вінницького обласного центру народної творчості.
Олена Назарець, заст. директора центру (м. Вінниця)
ми переконалися, що такі виставки для майстрів- це ковток свіжого повітря. Вони спілкуються. Обмінюються досвідом. Нам було приємно, що і ваші майстри презентували свої роботи у нас в центрі народної творчості.такж Львівщини, Тернопільщини, Криму.
Експозицію складають кращі роботи різних видів народного мистецтва провідних майстрів області з колекції Вінницького обласного центру народної творчості, а саме: гончарство, вишивка, живопис, витинанки та багато іншого. Доповнюють зібрання ткані килими, верети, рушники, старовинні традиційні чоловічі та жіночі костюми.
Михайло Діденко, кераміка, гончарство, народна іграшка (м. Вінниця)
Я полюбляю народне мистецтво і багато натхнення черпаю х речей автентичних, трипільська культура. Я робив реплики трипільських тарелок. Намагався повторити форми і розпис. У нас на при кінці 19 в було гарні осередки мальованих. Ось миска дуже була цікава в нашому регіоні. (4-6)
В Україні існує багато видів розписів. Розписам Поділля притаманна архаїчність та узагальнена площинність зображуваних елементів, характерні форми квітів та трав, що є не чим іншим, як Деревом життя, розповідає майстер декоративного розпису Сергій Бугай.
Сергій Бугай, декоративний розпис(с. Чорновиця, Вінниччина)
Сьогодні я працюю в техніці, яка відроджується традиційний розпис Східного Поділля. Більшість елементів виконується пальцями. Може бути рогозина, паличка. Схожи до інших розписів.ми відтворюємо як в аутентиці, не добавляючи свого практично нічого (8, 13-14)
На урочистому відкритті виставки «Народні витоки Поділля» майстри Одещини та Вінниччини відтворили розписи, характерні для свого рідного краю. Також звучали українські пісні у виконанні ансамблю центру української культури «Калина». Який митець не був натхнений мелодіями і не творив, наспівуючи саме народі пісні. Концертна програма не залишила байдужими присутніх, серед яких було чимало молоді.
Доки буде жити народна творчість – будуть утверджуватись національні цінності- патріотизм, любов до батьківщини, добробут народу та духовне оновлення суспільства. Отже здійснити подорож до чистих джерел народної творчості Східного Поділля можна до 31 травня у виставковій залі Одеського обласного центру української культури .