«Фаст-фудовий» парадокс: «студентська» їжа студентам не по кишені. Нещодавно Валентин Подорога зробив певний крок по кар’єрних сходах. Склав відповідні іспити та із студента перетворився на аспіранта. Звички, здобуті за п’ять років навчання у ВИШу, залишились незмінними. Зокрема, бігати по фаст-фудам – давня студентська традиція.
Недалеко від навчального закладу, зручно, швидко і недорого. З останнім твердженням, розповідає Валентин, постійно сперечається розмір стипендії. Спочатку студентської — 300 грн, віднедавна — аспірантської (800 грн).
Нескладні арифметичні розрахунки і приголомшливий результат: український студент може дозволити собі купити всього двадцять один гамбургер на місяць, аспірант – п’ятдесят сім. На професійній мові економістів, це називається паритетом купівельної спроможності. Визначати його за допомогою бутербродів англійські аналітики почали ще у 1986-му. Гамбургер, як своєрідний індикатор економіки, обрали не випадково. Його виробляють і продають в багатьох країнах світу, а склад і спосіб приготування однаковий всюди.
За допомогою різниці цін на гамбургер в різних країнах можна, наприклад, визначити на скільки недооцінена або навпаки переоцінена національна валюта.
«Бутербродний» індекс демонструє — усі валюти недооцінені відносно американського долара. Японська ієна поступається на п’ятнадцять відсотків, англійський фунт – на шістнадцять. Російський рубль недооцінений майже на половину. Однак і це не рекорд. Вітчизняна валюта за шкалою гамбургер-курс нацбанку втрачає до п’ятдесяти двох відсотків! Проте на подібні розрахунки українські експерти не надто звертають увагу. «Харчова економічна» теорія має стільки ж прихильників, скільки й тих, хто важає її напівжартівливою. Альтернативних прикладів розрахунку — безліч.
«Точно так же можно привести пример по стоимости жилья, — говорит Валентин Янчуков — директор Одеського банківського союзу. — Если сравнивать стоимость жилья с Украиной и США, то получится, что один доллар равен 7,8 гривны. Это как раз приблизительно то, что есть в настоящее время».
На думку експертів, універсальною одиницею для «порівняння сил» валют може бути й бензин та навіть пляшка горілки. Тобто будь-який товар, який всюди і виробляється, і продається однаково. Проте всі ці альтернативні методи не враховують багатьох факторів, як-то реальної ринкової економіки країн, вартості робочої сили та інших. Цікаво, що останні кілька місяців, «бургоекономісти», а саме так називають себе фахівці з підрахування особливого індексу, відзначають послаблення гривні. У цей же час, аспірант Валентин, відпочивши від сдачі іспитів, розпочав пошук майбутньої роботи — по його фаху середня зарплата составляє приблизно 2500 грн.
За такі гроші двадцяти дворічний чоловік зможе щомісяця купувати вже сто сімдесят вісім бутербродів. Це майже в чотири з половиною рази менше ніж його колега, наприклад в Сполучених Штатах. Звісно ж, якщо рахувати за допомогою Індексу гамбургера.
Заминированно админздание №2 на Канатной, 83
Просмотров 3.70KКомментарии 0Нравится 1
17 февраля в 13:26 поступил сигнал о минировании административного здания №2 одесского областного совета. Сотрудники предприятий и учереждений были экстренно эвакуированы. Оказалась заблокирована работа многочисленных...
ВИКИУМ представляет магазин нейроинтерфейсов
Просмотров 3.35KКомментарии 0Нравится 2
Онлайн-платформа для тренировки мозга «Викиум» представляет технологию будущего, которая поможет развить познавательные способности: нейроинтерфейсы и приложения для концентрации внимания и осознанного управления мент...
Тренажеры «Викиум» развивают мозг и помогают детям
Просмотров 4.83KКомментарии 0Нравится 2
Сайт когнитивных тренажеров wikium.ru дает своим пользователям возможность принять участие в благотворительном проекте. Портал, который все больше россиян используют для развития памяти, внимания, реакции и других поз...
«Викиум» — развитие мозга за 15 минут в день
Просмотров 4.06KКомментарии 0Нравится 2
Новейшие исследования показывают, что развивать свой мозг можно точно так же, как и тело - на протяжении всей жизни. Память, мышление, внимание – все эти способности сегодня можно тренировать, не полагаясь на милость ...