Для мешканців села Яськи таке питання стає актуальним декілька разів на рік. Схід снігів в горах або великі дощі, — завжди однаково серйозні наслідки. Щоб їх уникнути в село приїхали представники облводгоспу і МНС. Вони нагадали людям, як поводитися в екстрених ситуаціях і намагатися протистояти стихії.
Інструкція — в руки кожному мешканцю села Яськи. Селяни дивуються. Це все вони вже проходили, і не по книжках. Влітку минулого року незвана вода прийшла до їх будинків. Підтопленими виявилися чотири вулиці. Постраждали більше тисячі чоловік. Город Любові Халявко виходить на притоку Турунчука. Тут разом з сусідами вона кожну годину стежила за рівнем води.
На мисливських сторожках все ще видно сліди стихії. Востаннє вода підбиралася так високо майже тридцять років томУ. Влітку дві тисячі восьмого з районного та обласного бюджетів на аварійне зміцнення дамби виділили близько ста п’ятдесяти тисяч гривень. Мешканці своїх грошей все ще чекають.
Торік влітку по городах сільських жителів ходила комісія. Представники різних інстанцій та депутати сфотографували всі чотириста шістнадцять угідь і по кожному склали акт. Загальний збиток оцінили у сто п’ятнадцять тисяч.
Сьогодні же селяни дивуються, адже якщо вода прийде знову, допомоги чекати не має від кого. Заступник начальника облводгоспу — Лілія Міченко пояснює, ці питання не за адресою. Фінансування збитків від стихійних лих не їх компетенція. Сьогодні завдання облводгоспу — тільки попередити. Порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих, говорить сільський голова Анатолій Грітенко і закликає жителів розраховувати тільки на себе.
Перше правило, яке записане в брошурі, в разі загрози паводку оповістити населення електросиреною. Такої системи в Яськах, звичайно ж, немає. Минулого року сільський голова особисто обдзвонив усіх жителів і попередив про повінь. Цьогоріч знайшли дешевший варіант. У різних частинах села встановлять чотири великих дзвони. Тепер в разі небезпеки над Яськами лунатиме гучний дзвін.

Комментарии закрыты