Про це розповідає і керівництво ВУЗів, і самі студенти, до речі. Отже, чутки деяких інтернет-сайтів щодо затримки стипендії наразі залишаються лише чутками. Але у сфері освіти існують інші, не менш важливі питання.
Михайло Сартаков — студент-бюджетник. Кожного місяця поспішає на побачення з банкоматом – п’ятсот тридцять гривень стипендії зняти. На питання — чому за січневою у середині лютого? – студент відповідає просто: часу не було. При цьому, ніяких затримок і недофінансування на собі не відчуває.
Отже, чутки про те, що студентів обділили, виявилися безпідставними. А ось з викладачами ситуація гірша. Заробітну платню за січень виплатили у розмірі авансу (50% від суми). Втім, на початку лютого доплатили, проте все одно не повною мірою.
Не повною мірою виділили й кошти для сплати за комунальні платежі. Працівники вищих учбових закладів нарікають — мовляв, рахунків на мільйон з гаком, а держава виділяє лише триста тисяч. Енергозабезпечуючі підприємства церемонитись, як то кажуть, не мають звички. Мовляв, сплачено, – ось вам і вода, і тепло. Заборговували? — «даруйте».
«Не хочется быть пессимистом, однако если это так будет продолжаться, то ВУЗы просто могут остановиться и прекратить учебный процесс, — розповідає Геннадій Оборській, проректор з навчальної та організаційної роботи ОНПУ. — Потому что без воды и света не могут заниматься наши дети, сами понимаете…».
Хочеться вірити, до цього не дійде. Що буде в лютому – побачимо. До речі, загадувати на майбутнє — погана прикмета, особливо в умовах сьогодення.

Комментарии закрыты