Рівень безробіття на Одещині у січні місяці не перевищив позначки в 2,5%. Про це заявив губернатор області на прес-конференції у Секретаріаті Президента. Втім, державний центр зайнятості має іншу інформацію.
Фахівці прогнозують, що безробітним цьогоріч стає кожен десятий українець.
Жоден регіон країни не зможе уникнути певного вакууму на ринку праці. Якщо ще у листопаді минулого року на зарплату у півтори тисячі гривень — погоджувались неохоче, то зараз така цифра досить затребувана. Втім, до умов праці та престижності посади українці продовжують ставитись прискіпливо. Вакансії сантехніка, слюсара, інженера, медсестри, як то кажуть, збирають пил. Саме «робочих» рук катастрофічно невистачає – занепокоєні у центрі зайнятості.
На другому практичному занятті майбутні будівельники засвоюють плиточну майстерність, тобто як правильно укладати різнокольорові керамічні квадрати. Сашко Дудкевич, першокурсник Одеського профісійного ліцею будівництва та архітектури, за півгодини впорався з невеличким рядком. Покласти встиг всього п’ять плиток. Робить це ретельно, адже головне, вважає – це якість.
Роботу Сашка оцінено на дев’ять балів. Трішечки бруднувато, каже майстер. Важко в навчанні – легко в бою. Незважаючи на те, що професія — не з чистеньких, самі хлопці вважають її досить творчою. Окрім того, це — завжди «живі гроші». (близько восьми доларів за квадратний метр). І завжди можна взяти «халтуру».
Звісно, сьогодні клієнтом одеської служби зайнятості стали економісти, юристи, численні керівники та директори. Але в умовах сьогодення так звана «робітнича еліта» залишилася, як то кажуть, за бортом. Хоча спеціалісти вважають, що справа зовсім не у кризі та скороченнях. Справжній спеціаліст – (не паперовий, а майстер своєї справи) – завжди на вагу золота. Сьогодні ж вищі навчальні заклади штампують непотрібну кількість «дипломів», котрими ринок праці вже наситився. При цьому, рівень підготовки далеко не завжди відповідає сучасним вимогам. Отже працедавець може бути гірко розчарований – кваліфікація дипломованого магістра нижча за невченого, але з досвідом «дяді Васі». Проте питання «куди піти навчатись» традиційно постає перед кожним школярем.
Так, статус пролетарія нині не дуже популярний. На брудну роботу мало хто погоджується. Адже у всякому випадку, яку б професію не обрав, повинен бути першим. Такі реалії сьогодення: хочеш заробляти – будь майстром своєї справи.

Комментарии закрыты