Окрім наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Одеській області існує ще одна небезпека радіаційного випромінювання. Це родон – продукт розпаду радія-226. При потраплянні в організм людини його шкода в двадцять разів сильніша, ніж від рентгенівських випромінювань.
Це може призвести, зокрема, до раку легенів. Джерелом небезпечного елементу можуть бути грунт та будівельні матеріали. Концентрація родону залежить виключно від природно-кліматичних факторів, найбільш небезпечною в цьому плані країною є Швеція. Цьогоріч в на Одещині стартував спільний дворічний україно-шведський проект з родонової безпеки.
«Предполагается провести родоновое картографирование в Одесской области, — розповіла Людмила Зайченко, в. о. завідувачки відділом радіаційної гігієни Одеської ОблСЕС. — То есть, мы будем с помощью наших коллег из Швеции изучать содержание родона в почвах и в помещениях. Эта огромная работа выльется большим практическим подспорьем для наших строительных организаций, для наших местных советов при отводе земельных участков под строитльство объектов различного назначения. То есть там, где у нас будут родоноопасные территории, безусловно, нельзя будет строить жилье. На сегодняшний же день эти вопросы не учитываются».

Комментарии закрыты