Вони та чекають на милість інвесторів. Якщо не українських, то хоча б іноземних.
Старовинні маєтки в області та будівлі в історичному центрі міста відповідне регіональне управління готове передати у тимчасову власність навіть фізичним особам задля того, щоб зберегти хоча б щось. Біля тридцяти відсотків з понад п’яти тисяч об’єктів в області, які знаходяться під охороною держави, перебувають на межі знищення. Бюджетних грошей не вистачає навіть на поточне утримання пам’яток давнини, не кажучи вже про їх капітальну реставрацію. Залучити ж інвесторів виявляється вкрай складно – підготовка відповідної документації займає роки. Фінансування об’єктів з боку держави, в умовах кризи, практично не розглядаються.
«Насколько мне известно, по линиии минрегионбуда, выделять планируется средства только на объекты, которые вошли в государственную программу Евро – 2012, — розповiла Наталія Штербуль, начальник Управління охорони нерухомих об’єктів культурної спадщини ОДА. — У нас на територии города – это Музей западного и восточного исусства. Самый лучший механизм привлечения инвесторов, мне кажется — это всё-таки принятие закона о меценатстве, чтобы было выгодно, чтобы была льготная система налогообложения. Без законодательной инициативы, без принятия законов это с мертвой точки не сдвинуть».
Прикладом неможливості зрушити будь-які питання з мертвої крапки є Білгород-Дністровська фортеця. За словами, Наталії Штербуль, земля, на якій вона розташована, належить місту. Пам’ятники, тобто сама фортеця, знаходяться в обласній власності. А відповіді на питання щодо проведення робіт – в столиці. В цій ситуації створити нормальний режим роботи для інвесторів просто неможливо.

Комментарии закрыты