Більшість її учасників – акціонерні товариства – порушники законодавства. Таку заяву зробив начальник регіонального управління держкомісії з цінних паперів Юрій Ровинський.
Як зазначив чиновник, насамперед йдеться про невиплати дивідендів власникам акцій. Товариствам, так би мовити, просто не вигідно розраховатись через специфічні умови сплати податків. Щоб запобігти негативним тенденціям на ринку акцій, охоронцям фондового законодавства довелось піти на рішучий крок – збільшити штрафні санкції для порушників.
«До января штрафные санкции составляли 1700 гривен, а в настоящее время штрафные санкции начинаются и применяются с 17 тысячи гривен, — пiдкреслив Юрій Ровинський, начальник Одеського територіального управління держкомісії з цінних паперів та фондовому ринку України. — Максимальная штрафная санкция – 85000 гривен. Как только вы сделаете арифметическую операцию: отнимете количество выплативших дивидендов (а это всего лишь 8 процентов из 1026), всех остальных вы можете называть правонарушителями на фондовом рынке».
Нововведення в законодавстві передбачають роботу виключно відкритих підприємств, тобто тих, чиї акції обертаються публічно. Водночас, Юрій Ровинський підкреслив, що вже з квітня поточного року кількість акціонерних компаній зменшиться. Наразі в Україні таких товариств стало менше на третину. В Одесі ж із зареєстрованих двох з половиною тисяч, сьогодні функціонує лише одна. Половина з цих акціонерних товариств – закритого типу. Головним завданням для профільного управління чиновник бачить – забезпечення стабільності і прозорісті на фондовому ринку та захист прав інвесторів. Таким чином, збільшиться кількість потрібних для економіки регіона грОшей — вважає Юрій Ровинський. До речі, торік в Одеському регіоні було надруковано цінних паперів на загальну суму сто шістдесят один мільйон гривень.

Комментарии закрыты