Круглий стіл з такою назвою відбувся у вівторок в будівлі Облдержадміністрації.
У діалозі на тему дитинства взяли участь Асоціація жіночих організацій Одещини, обласна служба у справах дітей, керівники притулків і будинків сімейного типу, а також психологи.
Що ми робимо для того, щоб підростаюче покоління виправдало наші надії? Як найефективніше працювати з дітьми вулиць, збільшити число благополучних сімей? Відповіді на ці питання шукали учасники круглого столу.
«Мы встревожены тем, что проблема беспризорности и социального сиротства стала атрибутом нашего независимого государства, — пiдкреслила Ольга Цуницька, голова Асоціації жіночих организацій Одеської області. — Со дня независимости Украины мы не снимаем с повестки дня этот сложный вопрос. Скупая статистика не дает возможности адектватно оценивать то, что происходит: если в 2004 году сирот было 96 тысяч, то 2007 году – уже 103 тысячи».
Робота в цьому напрямі особливо активно ведеться останніми роками, – розповіла начальник відділу служби у справах дітей Облдержадміністрації. Дві тисячі сьомий відповідним наказом Президента було оголошене роком національного усиновлення, за останні 12 місяців вдалося досягти серйозних результатів, звітують чиновники.
Активно ведеться робота з дітьми вулиць. Торік було проведено більше тисячі рейдів, в ході яких виявлено більше двох тисяч безпритульних, розповіла Іріада Ісакова. Декілька сотень неблагополучних сімей узято на облік відповідними службами. Але не дивлячись на це, число неповнолітніх безпритульних росте і, як слідство, — дитяча злочинність.
Учасники зустрічі зійшлися на тому, що культивувати сімейні цінності у свідомості дитини необхідно з перших років життя. Наприклад, в шкільну програму обов’язково мають бути включені бесіди з соціальним психологом. Адже тільки відчуваючи себе потрібним, дитина може сформуватися як цілісна гармонійна особа. А значить, ніколи не поповнить ряди армії безпритульних і в майбутньому стане хорошим батьком.

Комментарии закрыты