Принаймні, в цьому переконують у спеціальній комісії з проведення конкурсу на реконструкцію об’єкта. Нібито тільки на перший етап робіт інвестори планують витратити два мільярди гривень. Це майже річний бюджет міста.
Всього ж сума інвестицій складе двісті шістдесят п’ять мільйонів доларів. Фахівці запевняють, прибуток від такого проекту вкладники почнуть отримувати не раніше ніж за десять років.
Лавки в два ряди, непрацюючі табло, шиплячий гучномовець, і відсутність будь-якого натяку на сервіс. Прилітаєш до Одеси з Європи, і віє Радянським Союзом. Таким іноді буває перше враження гостей міста. Та ще й зустрічають — за гратчастою огорожею. Те, що одеський аеропорт морально і технічно застарілий, було зрозуміло вже давно. Його побудували ще півстоліття томУ. Тоді в радянському проекті економно прописувалося: розрахунок на одну людину – 9 квадратних метрів. Сьогодні норми першокласної комфортності помітно зросли. Європа диктує стандарт у 45 квадратів, і ні сантиметром менше.
Минулого тижня інформаційний агенції повідомили: Одеський аеропорт йде на зліт. Нібито, нарешті визначився переможець конкурсу на реконструкцію і модернізацію авіакомплексу. Відбір тривав два роки. Було подано понад двісті заявок, з різних країн світу. Серед них Росія, Австрія, Швейцарія, Іспанія, Китай.
Планується, що компанія-переможець стане стратегічним партнером міста по реконструкції аеропорту. Роботи проводитимуть в три етапи. Першу фазу реконструкції фінансисти обіцяють завершити за три роки. Тобто якраз до Євро-дві тисячі дванадцять. Та анонсують — на той час перелік авіакомпаній помітно збільшиться, навіть «Боїнги» прилітатимуть до Одеси, обіцяє заступник гендиректора Віктор Коренюк.
На першому етапі повітряні ворота міста обійдуться у два мільярди гривень. Сума дорівнює річному бюджету Одеси. За ці гроші планується подовжити злітно-посадочну смугу, замінити дорожнє полотно та побудувати новий термінал. Роботи по реконструкції розпочнуться вже незабаром, запевняє голова конкурсної комісії, найголовніше — на руках всі дозвільні документи на землю.
Півтори тисячі пасажирів на годину, тридцять п’ять тисяч — на добу. І все це без черг. Грандіозні інвестиційні плани в умовах економічної кризи виглядають просто «фантастичними». Чи залишаться вони паперовими і стануть черговим літературним твором або отримають реальне обличчя – покаже час.

Комментарии закрыты