Про це заявив голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Євген Бутін. Насамперед, вважає чиновник, городян відлякують черги у спеціалізованих пунктах прийому платежів.
Останні виникають через те, що банки за аналогічну послугу вимагають сплату комісії. Вона становить від п’яти до двадцяти гривень. Таку суму клієнт має сплатити за кожен вид платежу. Роблять це фінансові установи, на думку спеціалістів АМКУ, не законно. Адже до тарифу за воду чи опалення вже включені послуги пунктів прийому платежів. Наприклад, за рік городяни переплатять шість з половиною мільйонів гривень. Такі кошти закладені при формуванні тарифу за водопостачання, саме як розрахунки з пунктами збору. Окрім того в антимонопольному комітеті виявили й грубі порушення конкурентного законодавства. Зокрема шість одеських банків домовилися про єдину комісійну ставку. Останню взагалі не утримують в «Ощадбанку». Між банківською установою та одеським теплопостальним підприємтвом виникла змова, підозрюють антимонопольники. Адже «Ощадбанк» відмовився брати комісійні з платежів, натомість отримує компенсацію від тепловиків. Наразі, за данними АМКУ, за комунальні послуги через цю банківську установу сплачують більше вісімдесяти відсотків городян.
«Да, с Ощадбанком мы подписали договор, а завтра появится еще с десятью банками, — каже Михайло Коваленко, фінансовий директор КП «Теплопостачання міста Одеси». — Мы публично объявим везде, какие банки работают нормально и с какими можно работать. Потому что на сегодняшний день есть еще проблема в том, что каждый день появляется новый банк, где вводят временную администрацию или временного управляющего».

Комментарии закрыты