Ще півроку тому на контрактну службу брали усіх охочих. Сьогодні відбір посилили. Порівняно з минулим роком, кількість бажаючих захищати Вітчизну суттєво зросла — навколо криза, тотальні скорочення, в армії ж — суцільна стабільність.
Цікаво, що служити рвуться насамперед жінки. Хоч жіночі батальони формуй, жартують в воєнкоматах.
Михайло Гомонюк служить вже третій контракт. Зарплата маленька, але стабільна. Щоправда, житло залишається проблемою номер один. Михайло – людина сімейна, пішли на поступки — викроїли місце в гуртожитку. З іншим справа гірша, дах над головою по можливості. Подальша доля контрактника під питанням, проте з військовим квитком і у цивільному житті зелене світло, упевнений Михайло.
Отже, цивільний одяг геть! І справа зовсім не у відчутті боргу – визнають молоді контрактники. Масові скорочення, невиплати по зарплатах і безробіття поповнюють ряди службовців за контрактом. А від солдатів у спідницях – так взагалі відбою немає. «Конкурс краси», жартують у військкоматі.
«Відбою немає від жіночої статі, — розповідає Павло Маковецький, заступник начальника 172-го територіального центру комплектування воєннослужбовців за контрактом в Одеській області. — Але озброєні сили, самі розумієте, структура не гумова, і ми не можемо всіх приймати. Є у нас категорія посад, на які ми маємо право брати жінок: телеграфістки, радистки, але на на бойову посаду ніхто їх не поставить».
Сьогодні головне завдання української контрактної – відбір та агітація. Ростислав Киндзерській, головний старшина сто сімдесят другого ТЦК, постійно спілкується з молоддю, знайомить, такби мовити, із армійською специфікою. Не все так погано, запевняє старшина. Криза кризою, але все ж таки більшістю добровольців керує саме любовь до Батьківщини.
Проте за 947 гривень 54 копійки, та ще і без даху над головою, любити Батьківщину, прямо скажемо, важкувато. Та незважаючи на це, весняний призов, який розпочнеться вже з квітня, укомплектований практично стовідсотково.

Комментарии закрыты