Тиждень тому Верховна Рада України за пропозицією уряду істотно, на 26%, збільшила ставки акцизного збору на кріплені та ігристі вина, етиловий спирт і лікеро-горілчані вироби. Також майже на 50% були підвищені акцизи на дизельне пальне.
За відповідний закон, включений урядом в число чотирьох, необхідних для відновлення кредитування з боку МВФ, проголосували двісті тридцять депутатів. Як такі зміни вплинуть на вітчизняного виробника?
На думку чиновників вже найближчим часом прийнятий закон про підвищення акцизних ставок на алкоголь дозволить збільшити надходження до держбюджету на п’ять-шість мільярдів гривень. Одеські винороби з цим не згодні. Вони вважають рішення абсурдним. Адже сьогодні державні діячі постійно заявляють про боротьбу із алкоголізмом в країні.
«Поднимая пласт негатива по отношению к алкогольной отрасли, государство тут же вводит акцизы для увеличения поступлений в бюджет. Это парадокс, — відзначиє Володимир Маслєнков, заступник генерального директора ЗАТ «Одесавинпром». — С одной стороны, этого не должно быть, с другой стороны – мы должны вытянуть и стараться поддерживать объем на должном уровне».
За словами виноробів, новий закон може мати негативні наслідки. Зокрема, буде скорочено обсяги виробництва та зросте контрабанда. Іншими словами, хороші взаємовідносини між Україною і МВФ вже найближчим часом можуть трансформуватись в удар по вітчизняному виробнику.
Щодо історії росту акцизного сбору в нашій країні, то це, за словами одеських виробників алкоголю, аксіома: відповідні відрахування до держбюджету підвищується з місяця в місяць. І з таким процесом виробники були згодні. Адже головне для них сьогодні – щоб їм просто не заважали.
«Это нормально, и мы согласны, что наши пенсионеры, наша бюджетная сфера должна получать деньги, но, извините за сленг, корову, которую доишь, нужно кормить, — каже Володимир Маслєнков. — Мы не просим субсидий, мы просим просто не мешать».
На думку вітчизняних виробників, нові зміни, що набудуть чинності вже влітку, спочатку вдарять по вітчизняному виробнику, «підштовхнуть» тіньове виробництво, а головне – зіграють злий жарт з українським споживачем. Парадоксально, але цього, за словами Директора СОВАТ Володимира Демчака, можна було б оминути. За однієї умови – прийняти рішення з урахуванням самих виробників.
«В цивилизованных странах, тех, которые мы обычно берем для себя за образец, прежде всего, странах Евросоюза, невозможно даже представить, чтобы парламент принял решение без учета мнения отраслевой организации, — підкреслює Володимир Демчак, директор Асоціації СОВАТ. — В Украине же парламент чихать хотел на мнение отраслевой организации. У нас депутаты считают, что они все знают. На самом деле в вопросах акциза большинство из них абсолютно невежественны».

Комментарии закрыты