В Україні сьогодні не має жодного законно ввезеного айфону. Кількість легальних телефонів Вєрту нараховує одиниці. І це при тому, що власники таких апаратів – не останні люди в країні. А що вже казати про менш елітні мобілки? За офіційними даними лише 20 % ввезених у країну телефонів є легальними.
Тому Кабмін та відповідні органи вирішили оголосити війну незаконним телефонам.
5 лютого Національний комітет радіозв’язку ухвалив два рішення, які пов’язані з ввезенням та реалізацією мобільних телефонів в Україні. Згідно з якими, при імпорті кожен апарат буде реєструватись на основі свого ІМЕЙ-коду – це унікальна п’ятнадцятирічна комбінація цифр. Коли рішення наберуть чинності, тобто, з 30-го червня в Україні можливий продаж лише тих мобільних телефонів, котрі будуть зареєстровані подібним чином. Тож влітку кожен покупець має впевнитись, що він придбав легальний апарат. ІМЕЙ-код якого занесений до всеукраїнської бази даних.
Період з 30 червня по 30 вересня – так званий «перехідний етап». В кінці якого всі оператори мобільного зв’язку повинні передати список імей-кодів телефонів, які вони обслуговують, до державного центру радіочастот. Перелік має створюватись станом на 1 вересня. Якщо ж телефон з’явився в мережі після 1 вересня і при цьому його імей-код не був офіційно зареєстровано при ввезенні в Україну, мобільні оператори повинні вжити відповідних заходів. Самі оператори мобільного зв’язку вважають нововведення доволі сирими, тобто таким, що потребує вдосконалення. Тим не менш, якщо рішення прийняте, потрібно його виконувати.
На те, щоб розібратись у ситуації власники телефонів матимуть три місяці. Після цього апарат буде вимкнено. Однак у державному центрі радіочастот наголошують, всі ці нововведення стосуються лише тих мобільних, які з’являться в мережі після 1 вересня.
«Любой абонент, который работает сейчас, который уже подключен, может быть спокоен – его эта процедура не касается никоим образом, — розповів Олександр Соломко, начальник Одеської філії Українського державного центру радіочастот. — Все подключенные абоненты как работали, так и будут работать. Все их коды автоматически будут занесены в эту базу данных. Все абоненты, которые купили телефон в любом месте, даже купленный на базаре с рук страшный, украденный телефон, даже он, если будет подключен до 1 сентября, будет без проблем обрабатываться. И в дальнейшем тоже никаких проблем не будет».
Ці новації мають дві мети. По-перше, зробити ринок мобільного зв’язку прозорішим. Адже сьогодні вісім з десяти телефонів нелегальні. Окрім цього, у центрі радіочастот сподіваються, що восени значно зменшиться кількість крадіжок апаратів. Якщо жертва мобільних злодіїв звернеться до міліції, і імей-код його телефону внесуть до «чорного списку», обслуговуватись він не буде.
Хоча, як і будь-яке інше нововведення, ці правила назвати досконалими не можна. Так вважають і оператори мобільного звязку, і пересічні громадяни, і навіть самі автори.
Олександр Соломко, начальник Одеської філії Українського державного центру радіочастот, каже:
«Есть и масса вопросов, на которые я пока не знаю ответов. Что делать с роумерами? Т.е, людьми, которые заехали сюда со своими телефонами и карточками в роуминге? Что делать с комиссионной торговлей? Никто же не запрещает телефон продать, перепродать и так далее. Так что будут какие-то сложности, но которые, я думаю, будут решаться каким-то образом».
Чи встигнуть наші чиновники вирішити всі проблеми до того моменту, як нові правила реєстрації мобільних телефонів почнуть діяти, сказати важко. Однак з 30 червня одесити мають уважніше ставитися до телефонів, які купують. І звертати увагу не лише на вартість, дизайн чи функції апарату, але й на правильно зареєстрований імей-код. Адже без останнього наймодніша та найдорожча мобілка перетвориться на нікому непотрібний шматок металу.
Заминированно админздание №2 на Канатной, 83
Просмотров 3.66KКомментарии 0Нравится 1
17 февраля в 13:26 поступил сигнал о минировании административного здания №2 одесского областного совета. Сотрудники предприятий и учереждений были экстренно эвакуированы. Оказалась заблокирована работа многочисленных...
ВИКИУМ представляет магазин нейроинтерфейсов
Просмотров 3.33KКомментарии 0Нравится 2
Онлайн-платформа для тренировки мозга «Викиум» представляет технологию будущего, которая поможет развить познавательные способности: нейроинтерфейсы и приложения для концентрации внимания и осознанного управления мент...
Тренажеры «Викиум» развивают мозг и помогают детям
Просмотров 4.81KКомментарии 0Нравится 2
Сайт когнитивных тренажеров wikium.ru дает своим пользователям возможность принять участие в благотворительном проекте. Портал, который все больше россиян используют для развития памяти, внимания, реакции и других поз...
«Викиум» — развитие мозга за 15 минут в день
Просмотров 4.04KКомментарии 0Нравится 2
Новейшие исследования показывают, что развивать свой мозг можно точно так же, как и тело - на протяжении всей жизни. Память, мышление, внимание – все эти способности сегодня можно тренировать, не полагаясь на милость ...