Багатодітні сім’ї досі у числі найменш соціально-захищених верств населення. Якщо кілька років тому одна третина таких сімей знаходилась за межею бідності, то сьогодні, в час економічної кризи, їхня кількість значно зросла. В нашому місті стартував новий проект «Місяць багатодітної сім’ї».
Багатодітною вважається родина, в якій троє і більше дітей. Сьогодні в Одесі таких сімей — дві з половиною тисячі. Ініціатори проекту «Місяць багатодітної сім’ї» в Одесі вважають, що саме ці родини є зразком для інших, адже вони мають головне багатство — дітей.
Наразі багатодітні сім’ї не мають офіційного статусу, а тому пільгами користуватись не можуть. Сьогодні, під час фінансової кризи, таким родинам особливо складно. Цього року одеським багатодітним родинам були видані муніципальні соціальні картки. Таким чином сім’ї отримали дотації на хліб, продукти та медикаменти. Але цього замало. Тому результатом проекту «Місяць багатодітної сім’ї» має стати розробка відповідної муніципальної програми. Принаймні, саме на це розраховують громадські організації, які ініціювали цей проект.
Гертруда ШПАТАКОВСЬКА, експерт, каже:
«Что касается материнства и детства, что касается развития педагогики, психологии, смежных с ними направлений, что касается работы с теми детками, до которых нет дела ни государству, ни силовым, ни финансовым структурам, если говорить о многодетных мамах, многодетных семьях именно этой категории, мне очень нравится, что их материнство не распространяется на их только семью, это такое глубинное чувство осознания себя мамой, которое несет ответственность за то, что вообще происходит с детьми в нашем мире».
До речі, за статистикою, саме в багатодітних сім’ях найчастіше народжуються генії. Прикладів багато. Дмитро Менделєєв, який був сімнадцятою дитиною в сім’ї. Вчений Іван Павлов та біолог Ілля Мечников виховувались в родинах, де було п’ятеро дітей. Письменник Федір Достоєвський та композитор Петро Чайковський мали по шість братів та сестер. Гарна нагода замислитися.

Комментарии закрыты