21 квітня прокуратура Росії оголосила про закриття кримінальної справи з розслідування вбивства відомого журналіста Владислава Лістьєва. Цей факт доводить – на пострадянському просторі кожен журналіст, який чесно виконує свій обов’язок, комусь заважає, а значить знаходиться в небезпеці. Тим не менш, ця професія залишається однією з найактуальніших.
Вже 10 років в Одесі існує кафедра журналістики на філологічному факультеті національного університету ім. Мечникова.
Протягом багатьох десятиліть саме філологічний факультет Одеського національного університету готував кадри для більшості одеських ЗМІ. Тому створення кафедри журналістики саме на цьому факультеті було абсолютно логічним і неминучим.
На святкування дня народження кафедри традиційно приїздять представники інших українських шкіл з підготовки медийників. На думку директора Київського Інституту журналістики Володимира Різуна, одеська кафедра – один з кращих центрів навчання журналістів на півдні України.
Тим не менш, 10 років – зовсім невеликий вік для кафедри. Попереду — подальший розвиток. У найближчому майбутньому планується впровадити нову спеціальність — «реклама та піар». Головне ж досягнення останнього часу – це відкриття магістратури.
«Открыть магистратуру в нынешних условиях является чрезвычайно сложным, потому что есть высокие требования к кадровому потенциалу, высокие требования к научной деятельности, к созданию школы, — відзначив Валентин Сминтина, ректор ОНУ ім. І. І. Мечникова. — Факт открытия журналистской магистратуры в ОНУ как раз и свидетельствует о том, что научная школа журналистики у нас в Одессе состоялась».
«Вы знаете, у нас в магистратуре очень сильные студенты, и это исключительно важно, — підкреслив Олександр Александров, завідувач кафедри журналістики ОНУ. — Потому что, когда сильный студенческий коллектив, есть настроение и желание лучше работать и у преподавателей. И это обеспечит, очевидно, и профессиональный педагогический рост нашим преподавателям».
Хоча на святі говорити про проблеми не личить, вони все-таки існують. Недостатня матеріально-технічна база – головний біль для викладачів та студентів кафедри журналістики. Особливо для тих, хто планує працювати на телебаченні чи радіо. Аби ця проблема була вирішена, однієї кафедри недостатньо. Потрібно говорити про цілий факультет чи навіть інститут журналістики в Одесі. Тим більше, що охочих там навчатись знайдеться чимало.
Можливо, створення факультету журналістики сьогодні вже дійсно необхідно. Адже поки що випускники кафедри, судячи з усього, лише набираються сил. До речі, найпомітніші та найвідоміші журналісти міста, зазвичай, мають зовсім не журналістську освіту.

Комментарии закрыты