Ми з вами рідко про це замислюємось, але вид транспорту, яким ми регулярно користуємось, а мова йде про ліфти — відноситься до вертикального транспорту підвищеної небезпеки. Експлуатацію ліфтів по закінченні 25-річного терміну дії заборонено.
Про це можемо не знати ми, але це добре відомо представникам влади і спеціальних служб. Рішенням Одеської міської ради від 26 січня 2007 року на заміну та ремонт ліфтового господарства міста у 2008 році було передбачено більше 25 мільйонів гривень, а в 2009-ому — більше 24 мільйонів. Але… Реальну ситуацію щодо ліфтів одесити знають не по чутці. Ще один простий приклад боротьби за вдобробут власного будинку – в історії нашого кореспонденту Євгенії Нежинської.
Епопея з ліфтами в будинку №24 по вулиці академіка Заболотного триває не перший рік. Виснажені боротьбою з відповідними інстанціями, мешканці будинку звернулись по допомогу до представництва Державного комітету України у справах ветеранів в Одеській області. Голова Комітету Геннадій Труханов сам зробив запит на адресу міського управління житлово-комунального господарства і отримав офіційну відповідь, що раніше ліфти будинку обслуговувало Товариство з обмеженою відповідальністю «Краянліфт», а з першого січня поточного року будинок переданий на обслуговування Відкритого Акціонерного Товариства «Одесліфт».
Представників ліфтового господарства мешканці будинку зустрічали гаряче. Поряд були представники Комітету ветеранів, які вирішили довести справу до логічного завершення.
А логіка поки що така: за підписом виконуючого обов’язки начальника міського УЖКГ пана Козловського до представництва Держкомітету України у справах ветеранів в Одеській області надійшов лист від 26 лютого, що роботи з модернізації ліфтів у даному будинку ВИКОНАНІ і ліфти знаходяться У РОБОЧОМУ СТАНІ. Але переконати мешканців будинку, особливо людей похилого віку, інвалідів, жінок з колисками та маленькими дітьми, що ліфти дійсно в робочому стані, неможливо, навіть якщо про це написано на папері за підписами дуже важливих посадовців.
Пам’ятаєте мудрість Козьми Пруткова, — «Якщо на клітці з тигром бачиш напис «Слон» — не вір очам своїм!» Так це про такі сміливі заяви на фоні такого стану ліфтів. Тим страшніше, що за іронією долі саме на 14 поверсі мешкають люди, які мають той чи інший ступень інвалідності.
«Нам всё равно, к кому относится лифт, «Одессакраяну» или другим, нам главное, чтобы он работал. — говорят жильцы. — Когда комиссия принимала лифт, он якобы работал, но ровно через 15 минут лифт уже не работал».
Після проведеної перевірки пасажирськи ліфти запрацювали. Але, чи надовго? Представник «Одесліфту» має свою думку з цього приводу.
«Чтобы хорошо лифт работал, здесь надо менять лифты, механики приходит каждый день, всё это поправляют, но всё снова ломается, — каже Володимир Назаренко, майстер ВАТ «Одесліфт». — Надо, чтобы лифт поменяли. Есть какая-то программа о замене лифтов, нужно оттуда взять деньги и поменять их людям. Потому что люди мучаются. «Одеслифт» же не потянет, потому что это очень большая сумма».
Сума дійсно велика. Але ж згідно програми соціально-економічного розвитку Одеси на 2008 рік від п’ятого квітня минулого року як раз на модернізацію ліфтів будинку за адресою вул. Ак.Заболотного,24 з бюджету міста виділено 236 тисяч гривень!
«У нас 236 тысяч было выделено на замену лифта, — підкреслила Марія Апостолова, мешканка будинку № 24 по вул. Ак. Заболотного. — Горсиполком выделил. Но никаких сдвигов нет. Куда деньги делись? По карманам?»
Сподіваємось, що на це питання ми отримаємо відповідь у найближчий час.

Комментарии закрыты