Міністерство освіти затвердило наказ щодо проведення зовнішнього незалежного тестування. Згідно нього, на всіх пунктах без виключення спостерігачами повинні виступати викладачі вищих навчальних закладів. Проте інтелектуальну еліту й не подумали спитати, чи згодні вони провести більше місяця невідомо де.
В самих, як-то кажуть, віддалених куточках нашого регіону. Своїми емоціями з цього приводу представники ВИШів ділилися впродовж засідання Ради ректорів, яке було досить жвавим.
Хто зможе якомога краще спостерігати за проведенням незалежного тестування? Дотримувати дисципліну, розповідати всі правила й перевіряти роботи професійно? Звісно ж, викладачі вищих навчальних закладів. Вирішено. З легкої руки Міністерства освіти побачив світ черговий «геніальний» у лапках наказ: відвести роль спостерігачів професорсько-викладацькому складу ВИШів.
«Тому і з»явився такий наказ №295, в якому це пропонується, — выдзначив Анатолій Анісімов, директор Одеського регіонального центру оцінюванн якості знань. — Ви бачили, що там повинні бути люди на рівні не нижче завідючих кафедрою, тобто це дуже авторитетні, поважні особи, які могли би професійно побачити пункт тестування і своїми очами дати інформацію Міністерству науки і освіти України».
Колективи ВИШів шоковані. В голові не вміщується, як, припустимо, семидесятирічний доктор наук поїде бозна-куди на цілий місяць. Хто сплачуватиме поїздку, куди конкретно їхати та інші питання одразу посипались кулеметною чергою. Доповідач заспокоює: для тих, хто виїжджає за межі нашої області, надається повна інформація.
І все ж. Припустимо, до якого-небудь селища Ізумрудне якось добралися. Що далі? Де спати? Що їсти? Емоційна дискусія з цього приводу виникла за участю ректора Політехнічного університету Валерієм Малаховим. «Ви готові їх зустріти, покормити, розселити? — запитав він. — Ви готові так зробити? До вас прийдуть 500 осіб!»
Докладач відповів — «Чесно сказати? Не готовий. Немає можливості».
Після довгого переліку питань та численних невдоволень, Анатолій Анісімов, напевне, вже й не радий був, що повідомив про наказ. Добре, що ми живимо в 21-му віці. А ось в давньому античному світі за погану новину могли й життя позбавити.
Останнє питання (яке не менш хвилювало розлючену аудиторію): хто виступив ініціатором наказу? Залишилося без відповіді. Хоча, хто конкретно, не так вже й вагомо. Для верхівкі головне затвердити, печатку поставити. Як буде виконуватись – вже не їхня справа. А поки що керівництво ВИШів збентежено, кого відсилати у віддаленіші куточки нашої країни на такі «веселі» професійні канікули.

Комментарии закрыты