За статистичними даними, Україну називають своєю Батьківщиною представники 134 національностей, з них 133 проживають в Одеському регіоні.

Одещина має свій особливий статус, не тільки в масштабах України, але і в масштабах усього світу. Навряд чи знайдеться ще одна область, де проживає така кількість націй та народностей! За статистичними даними, Україну називають своєю Батьківщиною представники 134 національностей, з них 133 проживають в Одеському регіоні і при цьому особи некорінної національності становлять понад 45% населення області.

Анатолій ФЄТЄСКУ, Президент Всеукраїнської національно-культурної молдавської асоціації

«Одесская область самая поликультурная или многонациональная, поскольно здесь не хватает лиш олиутов, были все национальности, которые представленны в Украине. Єто единственный регион в Украине, где практически представленные все национальности. Это более 130…Не случайно бывший министр иностранных дел Геннадий Йосипович Удовенко назвал этот край, Одещину, лабораторией по решению междунациональных проблем».

При переважанні українського населення в області проживають росіяни, болгари, молдовани, євреї, гагаузи, білоруси, поляки, вірмени, цигани, татари, німці, албанці, чехи, греки та ін. Важливим кроком для успішного культурного розвитку національних меншин на території України було прийняття низки законів. Проте головний секрет «дружби народів» в Одеському регіоні залежить від людського фактора, в першу чергу.

Анатолій ФЄТЄСКУ, Президент Всеукраїнської національно-культурної молдавської асоціації

«Представители национальных меншин, граждане других национальностей, они привикли жить в мире и дружбе, не зависимо от того, под турками, или в составе Росийсской империи, или в составе СРСР, меняется политика в верхах, меняются граници, а люди обречены жить в мире и дружбе, потому что иначе они не выживут».

Не менш важливим етапом стабілізації національної ситуації в Одещині було створення національно-культурних товариств, які були й залишаються осередками розвитку національної самосвідомості місцевих народів. Нині на території Одеської області створено чимало етнічно-культурних товариств, члени яких, розуміючи свою приналежність до окремого народу, самоорганізувалися та етнічно ідентифікувалися.

Анатолій ФЄТЄСКУ, Президент Всеукраїнської національно-культурної молдавської асоціації

«Каждое общество является ядром своего етноса, своего народа, в котором сконцентрированы как нужды, проблемы так и аккумулируется все лутшее, что есть у представителей этого народа на данной территории».

Етнічні товариства стали осередками не тільки національної самобутності окремих народів, що проживають на території Одеської області, а й місцем, де сформувалося толерантне відношення як до свого народу, так і до інших націй, котрі взаємоіснують на території Одеського регіону.


Комментарии закрыты