«Весенний день год кормит», то есть, «что посеешь, то и пожнешь». Поэтому ход весенне-полевых работ ежегодно находится под прицелом — и власти, и общественности. В этом году посевная площадь в Украине под урожай-2011 во всех категориях хозяйств — 26,6 миллиона гектаров. На ее проведение необходимо более 23 милиарда гривен. Только аграриям Одещини придется выложить 2,1 миллиарда на покупку удобрений, топлива, засев, подкормку и защиту посевов.
Посівна справа – це справа кількох тижнів. Але саме ці тижні впродовж року годують всю країну. Досить таки кругленьку суму, більш ніж у два мільярди, доведеться витратити одеським аграріям на купівлю насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин, добрив, а ще знайти за пристойними цінами 38 з половиною тисяч тон дизельного пального і майже 10 тисяч тон бензину. Аби залізні коні безперебійно працювали у весняному полі. А їх гуркотітиме у 2011 – чимало: 10 тисяч одиниць техніки виконуватимуть увесь шлейф весняно-польових , задіють шість тисяч сівалок і більше семи тисяч культиваторів. Окрім весняної посівної, аграрії підживлюють, та захищають те підґрунтя, яке закладено під врожай 2011 ще восени минулого року. А воно досить таки суттєве!
А ще озимих на зелений корм посіяно 3 і 9 тисяч гектар, озимого ріпаку маємо 188 тисяч, але як свідчить статистика — головна ставка селянином робиться все ж таки на озимі зернові. І не даремно, на думку В’ячеслава Соколова директора СГІ, культурою №1 і в світі, і в Україні, у 2011 році буде саме пшениця. Адже та ситуація, яка нині складається на зерновому ринку грає на руку українським аграріям, зокрема в Туреччині вже не має чого переробляти на борошно, Росія закрила ринок, Україна ввела квоту, і у турків закінчились всі запаси.
Головне дотримуватись технологій і матимемо результати. Повноцінний захист рослин, в поєднанні зі сівозміною і правильними попередники ось запорука високої врожайності, стверджує наука! Адже рівень у 24 ц/га по пшениці це не те досягнення, яким має хизуватись хлібороб з Одеської області.
Така ж ситуація і по озимому ячменю, врожай якого формує чималий грошовий запас фермера. Нерозумний підхід у 2010 році до його посіву вже зараз різко вдарив по кишені декотрих господарів.
То ж на дохід розраховувати таким горе-господарникам зась, ті ж у кого справи значно краще – мають врахувати чітку рекомендацію року 2011 – врожай влітку буде лише тоді, коли буде підживлення навесні!
Дотримуватись технологій цього року, в принципі як і завжди, конче необхідно всім. Тим паче, що через недбалість аграріїв, може повторитись циклічність спаду виробництва зернових культур. Події року 2000, 2003, та 2007-го засвідчили що навіть житниця Європи може зібрати абсолютний мінімум зерна, хоча причинами таких явищ тоді були погодні катаклізми. Тепер же від того, як трударі полів спрацюють за технологіями , підживлять і збережуть добрий стан сходів залежить добробут споживачі і у селах, і в містах. Адже від кількості, якості, та наявності зерна формуватиметься ціна на хліб, борошно та інші вироби.